Агенда.мк

прв контент агрегатор

Мажот затруен со „Новичок“ пуштен од болница

А1он Јул 20, 2018 0

Еден од двајцата Британци затруени со нервен агенс „Новичок“ минатиот месец, Чарли Роули, пуштен е денеска од болница, соопшти Заводот за јавно здравје на Англија. -Господин Роули е доволно добро за да ја напушти болницата. Чисто да разјасниме, неговото... Читај понатаму

Вашингтон го отфрли барањето на Москва иднината на источна Украина да се одлучи на референдум

А1он Јул 20, 2018 0

САД го отфрлија денеска предлогот на Русија, за судбината на источна Украина да се... Читај понатаму

Продолжи седницата на Комисијата за европски прашања

А1он Јул 20, 2018 0

Собраниската Комисија за европски прашања вечерва продолжи со работа по седницата на која се... Читај понатаму

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

А1он Јул 20, 2018 0

Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира Авто-мото сојузот на Македонија.... Читај понатаму

Премиерот Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука

А1он Јул 20, 2018 0

Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за искажување ставови, факти заложби... Читај понатаму
Охрид блокиран за влез и излез: Сообраќајка го затвори патот во двата правци
Сообраќајна незгода која се случила на влезот во Охрид во близина на Аеродромот Св....
Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука
Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за искажување ставови, факти заложби...
Фирма формирана во април единствена на тендерот тежок 35 милиони евра
„ Комисијата за јавни набавки врши евалуација на понудата, согласно член 140 став 1...
Од Хрватска лани се иселиле над 47.000 лица
On Јул 20, 2018 Од Хрватска во текот на минатата година во странство се...
Мажот затруен со „Новичок“ пуштен од болница
Еден од двајцата Британци затруени со нервен агенс „Новичок“ минатиот месец, Чарли Роули, пуштен...
Охрид блокиран за влез и излез: Сообраќајка го затвори патот во двата правци
Сообраќајна незгода која се случила на влезот во Охрид во близина на Аеродромот Св. Апостол Павле, го блокира сообраќајот за влез и излез во...
Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука
Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за искажување ставови, факти заложби поврзани со проектот за развој на рудникот за бакар и...
Фирма формирана во април единствена на тендерот тежок 35 милиони евра
„ Комисијата за јавни набавки врши евалуација на понудата, согласно член 140 став 1 од Законот за јавни набавки, а доколку доставената понуда е...
Од Хрватска лани се иселиле над 47.000 лица
On Јул 20, 2018 Од Хрватска во текот на минатата година во странство се иселиле повеќе од 47.000 лица, а од странските земји во...
Сами сте си криви
Мамички, време е некој да ви каже преку еден поинаков блог за вистината на родителите и децата.
Фирма формирана во април единствена на тендерот тежок 35 милиони евра
„ Комисијата за јавни набавки врши евалуација на понудата, согласно член 140 став 1 од Законот за јавни набавки,...
Заев на консултативна средба за рудникот Иловица-Штука
Во Домот на АРМ во Струмица почна консултативната средба за искажување ставови, факти заложби поврзани со проектот за развој...
Мажот затруен со „Новичок“ пуштен од болница
Еден од двајцата Британци затруени со нервен агенс „Новичок“ минатиот месец, Чарли Роули, пуштен е денеска од болница, соопшти...
Саниран дефектот на Орце Николов
Дефектот  на ул. Орце Николов 85/1 е саниран водоснабдувањето, и е нормализирано на.20.07.2018г.  во 20 часот, информираа од ЈП„Водовод...
СЕ БАРА БЕНЕФИЦИРАН СТАЖ: Да биде опфатена и оваа категорија на работници
Освен доуредување на бенефицираниот стаж за рударите,  бенефиции да добијат и градежните работници од потешките струки во градежништвото, побараа...
Кој во Македонија ги зема најниските плати?
20 973 денари е просечната исплатена месечна бруто-плата по вработен, во мај 2018 година во секторот производство на кожа...
Груби ја затвори расправата за изборниот законик без ниту еден прифатен амандман
Претседателот на Комисијата за европски прашања, Артан Груби, ја затвори расправата за изборниот законик, без да прифати ниту еден...
Сообраќајка на влезот на Охрид: Целосен прекин на сообраќајот на патот Кичево- Охрид
Поради сообраќајна незгода кај Аеродром Охрид, сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила...
Елон Маск му се извини на нуркачот спасувач затоа што го нарече „педофил“
Елон Маск му се извини на британскиот нуркач што учествуваше во спасувањето на децата во тајландската пештера, кого претходно...
Русија подготвува милијарди за реконструкција на националната инфраструктура
Москва, 20 јули 2018 (МИА) – Русија планира реконструкција на националната инфраструктура што е неопходна за економски раст.  ...
Утврдено е која е идеалната разлика во годините
Поголема е веројатноста за прекин или развод, на партнери што имаат поголема старосна разлика во годините, покажува новото истражување...
Алберобело – бајковито гратче во Италија кое ќе …
• Петок, 20 Јули 2018 15:20 Алберобело е магично гратче во јужниот дел на Италија. Шармот на малите бело-сиви...
Што говорат чорапите за вас?
Мора да знаеме дека тие се многу важен моден детал кој некогаш не го приметуваме. Чорапите се едни од...
Во понеделник започнува серијалот на културни настани „Зборува Скопје“
Ако по некоја случајност, периодов си „заглавен“ во Скопје, тогаш град Скопје преку серијалот на настани „Зборува Скопје“ ти...
Мајли Сајрус и Лијам Хемсворт негираат дека раскинале
Мајли Сајрус и нејзиното момче Лијам Хемсворт ги демантираа озборувањата дека се разделиле неделава. Претходно медиумите на големо пишуваа...