Агенда.мк

контент агрегатор

Брестовац: Железничар е можност за прва победа

Кајгана Окт 15, 2018 0

Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац, на денешната прес-конференција пред средбата со екипата на Железничар од Ниш истакна дека овој натпревар е можност да ја забележат првата победа во СЕХА лигата. – Имаме убава... Читај понатаму

Меркел: Сакаме договор за Брегзит, но не по секоја цена

А1он Окт 15, 2018 0

Германија сака истапувањето на Велика Британија од ЕУ на 29 март следната година да... Читај понатаму

Брестовац: Железничар е можност за прва победа

А1он Окт 15, 2018 0

Тренерот на Металург, Данило Брестовац, на денешната прес-конференција пред средбата со екипата на Железничар... Читај понатаму

ЕУ бара начин да помогне во венецуелската криза

А1он Окт 15, 2018 0

Високата претставничка за надворешни работи на Европска Унија, Федерика Могерини, најави дека ЕУ размислува... Читај понатаму

Шестмесечен затвор за возач во општина Шуто Оризари за примање поткуп

Ново Окт 15, 2018 0

По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство Скопје, Основниот суд Скопје... Читај понатаму
ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА ПЕКАБЕСКО: „ПЕКАБЕТА ЗА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО“
Најголемиот домашен производител на сувомесни производи, Пекабеско од денес започна со организација на голема наградна игра: „Пекабета за цело...
ВМРО-ДПМНЕ го одби предлогот на Заев: „Бараме правда, а не амнестија“
Од самите почетоци ВМРО-ДПМНЕ твдеше дека случајот 27. април е политички фабрикуван случај, без докази и без аргументи и...
Фали само потпис, Леванте го заштитува Барди со двојно побогата откупна клаузула
Енис Барди имаше одлична деби сезона во најсилното првенство на Шпанија и ги освои симпатиите со мајсториите од слободен...
Шестмесечен затвор за возач во општина Шуто Оризари за примање поткуп
По поднесен обвинителен акт од страна на Основното јавно обвинителство Скопје, Основниот суд Скопје 1 Скопје денеска донесе пресуда...
Меркел: Сакаме договор за Брегзит, но не по секоја цена
Германија сака истапувањето на Велика Британија од ЕУ на 29 март следната година да биде уредно со договор, но...
Моево

Моево

Мамички Авг 1, 2018 0

Мамички, време е некој да ви каже преку еден поинаков блог за вистината на родителите и децата.
Оглас за вработување во СОС-Киндердорф Интернационал
SOS Children’s Villages International is the umbrella organisation for the global federation of SOS Children’s Villages. As a non-governmental...
Брестовац: Железничар е можност за прва победа
Скопје, 15 октомври 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац, на денешната прес-конференција пред средбата со екипата на...
Лекари предупредуваат на „епидемија“ на царски резови
Бројот на породувања со царски рез е двојно зголемен во последните две децении и достигна епидемиска расзмери во некои...
Поскапуваат бензините и дизелот
15.10.18   16:27 Прочитано : 85 Print This Article loading… Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98,...
Шик црни и бели есенски модни предлози од H&M
© 2009-2018 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење...
Белопета: Современ џез и музичари кои доаѓаат специјално за фестивалот
Скопски џез-фестивал годинава е ориентиран кон современиот џез, а музичарите што ќе учествуваат специјално ќе дојдат за фестивалот и...
Еве како изгледа еден ден на најбогатиот човек во светот, Џеф Безос
Последниве неколку месеци постојано слушаме и читаме за основачот на Амазон, Џеф Безос. Тој е сега атрактивен поради тоа...
[Галерија] Танцов перформанс „Suzanne“ во Винил
Фотографии: Александра Костадиновска   Минатиот четврток (11 октомври) во Винил се одржа „Suzanne“, осмиот Neuland x Reborn настан. Главната...
Веднаш изби скандал: Еве како Меган и Хари ја соопштиле среќната вест
SHARE Facebook Twitter Веднаш по официјалната објава за бременоста на Меган Маркл, во јавноста испливаа нови детали за кралската...
Дама со стил, лекција за сите жени: Милена Дравиќ (1940-2018)
Цел Балкан е потресен од смртта на големата ѕвезда актерката Милена Дравиќ, а таа до последен момент остана насмеана дама која...
Николовски и Царовска потпишаа Декларација за подобар статус на руралните жени
По повод денешниот Меѓународен ден на жената од руралната средина, министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, заедно со...
Најлудите привилегии кои 6 озогласени сериски убијци ги уживале во затвор
Кога замислуваме личност осудена на доживотен затвор, мислиме дека поголемиот ден од денот го поминува во мала ќелија и...
(Вознемирувачка содржина) Објавени фотографии од убиената Јелена Марјановиќ
Две години по убиството на српската пејачка Јелена Марјановиќ, за прв пат во јавноста беа објавени нејзини фотографии, од...
Јоци: Тунтев, СДСМ од петни жили бараше преименуваната улица ,,Петре Пирузе” да се поништи и да се врати ,,Мексичка”
Познатата новинарка Јорданка Ивановска-Јоци, на социјалните мрежи реагираше на изјавата на Томислав Тунтев во Собранието во која пратеникот од...
ФК Пелистер има нови сопственици, објави претседателот на Советот на општина Битола Вaлентин Груевски. Со него во денешното интервју...
Раул со проверени сили против Турција и Грција
Селекторот на Македонската сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави поширокиот список на 28 ракометари за претстојните квалификациски натпревари против...