Агенда.мк  агреагтор лого
Направете комбуха дома
Сигурно сте слушнале за комбуха,магичниот напиток кој е многу лековит. Истиот можете да гонаправите дома со оваа тегла за ферментација. Комбухата е всушност сладок чај со ферментирана комбуха култура или габа. За 59$ ќе го добиете целиот комплет кој содржи и книга со инструкции и рецепи. Исплатлива инвестиција со... Читај понатаму
Носете си прочистувач навоздух со вас
Оваа одлична мала кутија го елиминира секој вид на непријатен мирис. Не бара оддржување или промена на филтри. Го носите со вас и го уклучувате кога е потребно – се користи за канти за отпадоци, шкафче за чевли, канта за пелени, и секаде каде што има непријатен мирис. Ја... Читај понатаму
Принтајте ги вашите Ајфон фотографии
За цена од 140 фунти можете да имате кул гаџет со кој  Ајфонот ќе стане покорисна и поинтересна алатка во вашите раце. Принтајте ги вашите фотографии со оваа мала направа со следниве карактеристики: не користи мастило има своја апликација за уредување на фотографии лесен и пренослив големината му е 16см... Читај понатаму
Крзнена топка со повеќе намени
ПомПом од крзно кое служи не само како моден додаток за 29$. Ова парче крзно е огледало од едната страна а полнач и батерија внатре. Практично и модерно. Читај понатаму
Зошто не слабееме кога сме на диета
Проблемот, објаснуваат, невролозите е во врските во мозокот а не во карактерот или посветеноста на процесот. Студиите покажуваат дека долгогодишно држење на диета е ретко успешно, не го подобрува здравјето и прави повеќе штета од добро. Затоа јадете паметно наместо малку. Супресија на метаболизмот е моќна алатка на нашиот... Читај понатаму
Како да почнете да трчате
Како да тренирате Подгответе се за возбуда и новопронајдена самодоверба. Најпрво одберете трка најдобро за да трчате континуирано е да одберете трка, да се запишете и да ја ставите во вашиот календар. Фиксиран датум ќе ви овозможи да бидете фокусирани и редовно да тренирате. Почетниците можат да трчаат на... Читај понатаму
Сакате да направите апликација? Бесплатни курсеви за вас
Можеби се прашувате како можете да направите апликација за мобилен уред ако не сте програмер и немате никакво претходно искуство со програмирање. Имате само одлична идеа. За вас интернетот нуди многу бесплатни курсеви каде ќе може да начите како вашата идеа да ја претворите во апликација. Нјаважно од се... Читај понатаму
Витамините скоро и да немаат ефект велат најновите студии
Македонците во последно време ги следат трндовите на западните земји за земање на витамини како додатоци на исхраната. Американците на пример трошат над 30 миљарди долари годишно за витамини, минерали, хербални додадоци од кои нејчесто немаат потреба и/или се штетни. Спроведената студија на Реган Бејли од Националниот институт за... Читај понатаму