Агенда.мк

контент агрегатор

Љубов во време на епидемија со корона вирус

Без категорија Фев 23, 2020 0

Сѐ за љубов, нели? Вкупно 220 двојки од Филипините учествуваа во масовна венчавка носејќи хируршки маски за заштита на свеченоста, стравувајќи од епидемијата со корона вирусот Covid-19. Како дел од напорите за спречување на ширењето на вирусот, организаторите на... Читај понатаму

(ВИДЕО) Турција: Најмалку осум загинати во земјотресот, 21 повреден

А1он Фев 23, 2020 0

Министерот за здравство на Турција, Фахретин Коџа, истакна дека во земјотресот што се случи... Читај понатаму

Состанок на Ердоган со Путин, Макрон и Меркел за Сирија на 5 март

Без категорија Фев 23, 2020 0

Претседателот на Република Турција Реџеп Таип Ердоган  најави дека на 5 март ќе се... Читај понатаму

Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете

Најнови вести Фев 23, 2020 0

Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете,... Читај понатаму

МИЛОШОСКИ СО НОВА БОМБА: Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер

Денешен Фев 23, 2020 0

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски преку неговиот Фејсбук профил објавува дека денеска... Читај понатаму
Се бара упавител за минималец од 14.500 денари – порастот на минималната направи „урамниловка“ во платите
Време: 14:20 Датум: февруари 22, 2020 Категорија: ЕКОНОМИЈА Ревизор, економист, сметководител, информатичар, геодетски техничар, медицински лица, проект менаџер, фармацевт,...
Легендарниот Тарантино на 56 години го доби првото дете
Легендарниот режисер Квентин Тарантино вчера со својата сопруга Даниела Пик го добија првото дете, пренесува Дејли Мејл. Тарантино на...
(ВИДЕО) Турција: Најмалку осум загинати во земјотресот, 21 повреден
Министерот за здравство на Турција, Фахретин Коџа, истакна дека во земјотресот што се случи на турско-иранската граница загинале осум...
Домашната настава кога детето е болно – одложена за в година
Со оглед на тоа што примената на новината ќе почне идната учебна година, дотогаш ќе важат старите правила, односно...
МИЛОШОСКИ СО НОВА БОМБА: Материјалот е сериозна индиција за злоупотреба на службената положба на поранешниот премиер
Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски преку неговиот Фејсбук профил објавува дека денеска во јавноста ќе сподели материјал...
За 24 часа на гинекологија во Битола се родија 5 бебиња
Вработените на Одделението за гинекологија во Битола, се пресреќни поради раѓањето на 101 бебе од почетокот на годината. Уште...
ПРИЈАВИ ЗАГАДУВАЧ НА ОВИЕ БРОЕВИ
Комплетен водич на државни и локални институции каде може да се пријави загадување на животната средина: ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ ЗА...
Живот на границите помеѓу Швајцарија и Италија
Деновиве наидовме на едно интересно видео снимено од еден травел влогер на границите помеѓу Швајцарија и Италија. Сместен во Комо,...
Викенд тарифа: Ferrari F40 во пламен на улиците во Монако
Ferrari F40 и ден денес заслужува почит, меѓутоа за жал сега има еден помалку. Поради засега непозната причина, пожар...
Паметна инсулинска лепенка за третирање дијабетес
Биоинженерите од универзитетите на Северна Каролина и Калифорнија креирале нов систем за испорачување на третманите за дијабетес – паметна...