Агенда.мк  агреагтор лого
Сакам да снимам песна за Каролина Гочева: Матија Дедиќ ексклузивно за Женски Магазин
Еден од најдобрите хрватски џез музичари, Матија Дедиќ, добитник на повеќе од триесет награди, годината ја започна со уште една плус. Виртуозот на пијано како што го нарекуваат, често истакнува – „Важно е да веруваме во подобро утре, дури и самите да се убедуваме секојдневно во тоа.“. Со оглед на... Читај понатаму
Изгледам како жена, но мислам како маж: 11 моќни изјави на Доли Партон за животот и љубовта
Иако наполни 75 години, Доли Партон сe уште ги воодушевува обожавателите со својот глас, изглед и начин на размислување. Нејзината кариера трае завидни 50 години, во кои успеа да комбинира различни вкусови и генерации. Во денешниот текст, решивме да потсетиме на нејзините најимпресивни набљудувања, кои не се тесно поврзани... Читај понатаму
Јелена Карлеуша во реалноста и на Инстаграм: Што најмногу фотошопира
Јелена Карлеуша вчеравечер на снимањето на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појави во светло зелен мини фустан. Иако на видеата се гледаат нејзините „несовршености“, Карлеуша, како и секогаш, ја објави својата верзија на фотографиите на Инстаграм. Не е тајна дека контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша (42) повеќе го... Читај понатаму
Дино не смееше да пее за Белград: Цеца откри сè за познатата песна што ѝ ја подари Мерлин
фото:MONDO/GORAN SIVACKI/KURIR TV/SCREENSHOT Пејачката ја откри тајната на својот најголем хит. Светлана Цеца Ражнатовиќ има бројни хитови во текот на целата своја кариера, а една од најпознатите е песната „Белград“, која со ист интензитет се слуша и денес. Она што е малку познато е дека Дино Мерлин ѝ ја... Читај понатаму
Дневен хороскоп за среда: Еден знак сериозно размислува за крај на врската
Овен Заинтересирани сте за промени. Незадоволни сте од врската. Свесни сте дека односот не може да се подобри, односно дека врската ги брои последните денови. Бик Ситуацијата во која се наоѓате е стабилна. Задоволни сте како се одбиваат работите и не очекувате проблеми во иднина. Повеќе сте расположени за... Читај понатаму
Имаат посебна харизма: Овие хороскопски знаци освојуваат со шарм и духовитост
Нивната личност е толку моќна и харизматична што се вели дека со самото присуство тие се способни да ја „загреат“ просторијата во која влегуваат, а луѓето најмногу ги привлекуваат со својот шарм и одличната смисла за хумор. Бик Биковите имаат интензивна личност и не мируваат додека не го добијат... Читај понатаму
(ФОТО) 27 години подоцна: Џина од „Среќни луѓе“ е русокоса и ужива во животот
фото:printscreen Сите ја паметиме познатата Џина од „Среќни луѓе“ Актерката Југослава Драшковиќ, која ја сакавме и запаметивме по улогата на убавата Џина од култната српска серија „Среќни луѓе“, вели дека е среќна и исполнета жена. – Играм во театарот „Полжав“ 25 години, а Бранко и Цаца се моето второ... Читај понатаму
Бев тинејџерка кога ме силуваа: Тајчи со години криеше дека била злоставувана
Една од најголемите поп-икони во 90-тите години, Татјана Матејаш, позната како Тајчи, еднаш откри дека била жртва на сексуално злоставување. Како што вели, кога била тинејџерка, била силувана, но не сакала да каже никому за тоа. – Сè уште бев во тинејџерски години, тоа беше пред да станам славна,... Читај понатаму
(ФОТО) Уживаат во љубовта: Алачки и Марина Дојчиновска делат пасија за патувања
Музичарот Горан Алачки пред нешто повеќе од две години ја призна врската со водителката Марина Дојчиновска, која е препознатлива како ТВ лице од неколку локални и национални телевизии.  Сепак Марина веќе долго време не се занимава со јавна професија и е претпиемачка, фокусирана на здравиот живот и исхрана. Двојката... Читај понатаму
ДРАГИЦА: Значење на името и какви се оние кои го носат
Значење на името Драгица потекнува од придавката „драго“, значи „онаа која е драга“. Нумеролошката вредност за името Драгица е 6. Личностите со име Драгица обично се уметници, музичари и поети. Тие се шармантни и симпатични, но исто така и малку нестабилни. Тие ја сакаат убавината и ги интересираат луѓето и... Читај понатаму