Вашата дневна агенда
Граѓаните ги откажуваат патувањата, агенциите турите за Италија
Домашните туристички агенции најверојатно нема воопшто да ги организираат турите за 8 март до Италија, поради ширењето на коронавирусот. Иако имаа понуди за Верона, Венеција и Фиренца и имало заинтереисрани туристи, патувањата ќе се одложат. Сепак конечната одлука ќе биде донесена денска. Од туристичките агенции за Фактор велат дека... Читај понатаму
Раде Шербеџија се поздрави со публиката во Скопје
Публиката го пречека со силен аплауз, а тој возврати со широка насмевка. Раде Шербеџија на прекрасен начин го почна концертот во Скопје, во Филхармонија. Со звуците на песната “Имам пјесму за тебе” се симна од сцената, се прошета низ публиката и се ракуваше со неа. Наскоро за концертот ќе... Читај понатаму
Се врати од Милано и се покаја: Бугарка за искуството со коронавирусот
Бугарка, која се вратила од Милано, решила да направи истражувања за тоа дали случајно добила коронавирус и станала пишман. Бугарката раскажа за нејзините потешкотии на социјалната мрежа, Фејсбук.  Во Северна Италија е проширен новиот смртоносен вирус, а Министерството за надворешни работи на сите Европски земји ги предупреди своите граѓани... Читај понатаму
Луѓето кои имаат сестра се посреќни
Да, таа без да ве праша ќе го земе вашето омилено модно парче или ташната од гардeроберот. Секогаш слуша гласна музика и го јаде последниот ред од чоколадата. Зборуваме за вашата сестра. Некогаш може да ве изнервира, но ја сакате. Се прашувате како е можно? Можеби затоа што  вашата... Читај понатаму
Не се за брак: Никогаш не застанале пред олтар, а немаат ни намера
Во Холивуд браковите се ноторно кратки, но некои од ѕвездите одлучиле да ги заобиколат трошоците и траумите околу разводот па никогаш не застанале пред олтар. Некои од нив однапред знаат дека никогаш нема да стапат на лудиот камен.  Опра Винфри (66) Една од најмоќните и најбогатите жени во светот... Читај понатаму
Медиумски мрак: Операторите пред одлука да го прекинат реемитувањето на сите ТВ канали освен МТВ
ОПЕРАТОРИТЕ ЌЕ ПРЕКИНАТ СО РЕЕМИТУВАЊЕ НА ДОМАШНИТЕ И СТРАНСКИ ТВ КАНАЛИ, ОСВЕН НА ЈАВНИОТ СЕРВИС Реемитувањето на сите домашни и странски ТВ канали преку македонските оператори ќе биде прекинато, едногласно одлучи Здружението на информатичко-комуникациски технологии, каде што се обединети сите оператори. Операторите ќе го пренесуваат само јавниот сервис –... Читај понатаму
Три состојки кои можат да ја поразат и најсериозната болест!
Комбинацијата од овие компоненти е одлично оружје во борба против многу болести. Астма, артритис, хипертензија, неплодност, импотенција па дури и рак – сите овие ужасни состојби не може да му одолеат на лекување со еликсир. Дејството се должи на силен терапевтски ефект на пијалокот, ко го зајакнува имунитетот и... Читај понатаму
Популарната македонска поетеса Ана Бунтеска во Битола за промоција на нејзините дела
Популарната македонска поетеса Ана Бунтеска после подолго време на 29.02.2020 г. (сабота) доаѓа во Битола во Порта Џез за промоција на нејзините авторски дела Понеделнички Муабет и Најди ми Име. Како што кажува и самата доаѓа во градот каде што нејзиното срце се полни и со радост и со тага…” Ана Бунтеска... Читај понатаму
Благодарение на Бога сме добро, но овде работите излегоа од контрола: Исповеди од Италија
Во Италија забрзано се шири коронавирусот, но меѓу Италијанците има поделени мислења за тоа дали има шанси да се заразат или не.  Во многу маркети рафтовите останаа празни, откако граѓаните навалија да купуваат. Ваква беше сликата во Милано, но и во други градови. Во светот, коронавирусот се прошири во... Читај понатаму
Заштита од КОРОНАВИРУСОТ: Каква улога играат очите во заразата?
Светот и во минатото се соочувал со опасни вируси кои пустошеле се’ пред себе. И иако денес медицината е напредна, сепак за некои нешта се’ уште нема решение. Така е и со коронавирусот. Претпазливоста никогаш не е доволна, затоа ве предупредуваме на канал преку кој е можна зараза –... Читај понатаму