Вашата дневна агенда
Ново мислење: Зошто не смеете да јадете банана за појадок?
Бананите се на самиот врв на здрави намирници, обезбедуваат енергија, заситуваат, имаат висока содржина на калиум и магнезиум, добри се за срцето и мускулите и имаат високо ниво на витамин Б6, што е важно за нашиот нервен и имунолошки систем.Но, кога станува збор за појадок, сите нутриционисти ќе ви... Читај понатаму
Новата пролетна колекција на Tommy Hilfiger, TommyXLewis 2020
Култниот американски бренд Tommy Hilfiger, зачекори во пролетната сезона со нова, урбана колекција TommyXLewis создадена како резултат на соработката на американскиот моден магионичар Томи Хилфигер и Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1 и машкиот заштитен знак на Томи Хилфигер. Одржливите елементи се проникнуваат низ целата колекција, која... Читај понатаму