Агенда.мк  агреагтор лого
Есенски трендовски чизми со потпис на J.Lo. за DSW
Џенифер Лопез ја претстави новата колекција есен/зима на обувки во соработка со DSW. Ви ги претставуваме есенските модни трендовски парчиња обувки без кои неможе да помине вашиот аутфит. Ниски,високи,еднобојни … Има за сечиј вкус. Читај понатаму
Дибала продолжува во Јувентус
Аргентинскиот фудбалер ќе стане втор најплатен играч на Јувентус со годишна плата од 10 милиони евра, според новиот тригодишен договор. Плата исто така може да се зголеми ако врз основицата се вклучени бонуси, како што се индивидуални награди, број на голови или освоени титули со клубот. Дибала во моментов... Читај понатаму
Меланија Трамп, дама во Prada фустан
Меланија и Доналд Трамп беа домаќини на церемонија по повод потпишувањето на историски мировен договор меѓу Израел, Обединетите Арапски Емирати и Бахреин, и ги пречекаа израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговата сопруга Сара во Белата куќа. Меланија беше облечена во тегет фустан со бели филигран декорации од модната куќа... Читај понатаму
Пијалок за спречување на вироза
Промената на времето во комбинација со напорниот работен распоред и стрес, може да го ослаби имунитетот, затоа ви предлагаме рецепт за пијалок кој ја спречува есенската вироза. Овој пијалок се состои од ѓумбир, куркума, портокал и мед. Тој е богат со витамин Ц, антиоксиданти, ги уништува вирусите и дава енергија,... Читај понатаму
Lindt Home of Chocolate: нова задолжителна атркација за посета
Тука е кога сакаме да го подобриме расположението, да ја подигнеме својата енергија, да покажеме некому дека ни се допаѓа и тоа е одличен начин да се извиниме кога генерално ќе згрешиме нешто. Порано беше повредно дури и од сувото злато, а фасцинацијата со него не стивнува ниту денес.... Читај понатаму
Пристигна Maserati MC20
Maserati конечно го претстави целосно новиот MC20. Супер спортскиот автомобил кој е природна еволуција на MC12 кој е базиран на Ferrari, Maserati MC20 одбележува почеток на една нова ера за италијанската компанија. Пред се тоа се однесува на фактот дека MC20 во себе го има целосно новиот битурбо 3,0-литарски V6 мотор кој... Читај понатаму
Сораја во провокативна облека
Атрактивната старлета објави неколку  фотографии. Таа позира во хотелска соба , а потоа и во ултрасекси костим за капење. View this post on Instagram 🐉 A post shared by Sara (@sorajavucelic) on Sep 8, 2020 at 11:39am PDT View this post on Instagram 🐺 A post shared by Sara... Читај понатаму
Лејтон Мистер и Адам Броди станаа родители
Лејтон Мистер и Адам Броди повторно станаа родители, по втор пат. 34-годишната ѕвезда од „Gossip Girl“ и 40-годишниот актер од „The O.C.“, кои веќе имаат 5-годишна ќеркичка, сега добија синче. Среќната вест ја потврди Адам. Читај понатаму
Парис Хилтон се откажува од својата кариера!?
Парис Хилтон има нова цел во животот. 39-годишната Хилтон во својот документарец на Јутјуб „Ова е Парис“ тврди дека нејзината животна цел била да заработи милијарда долари преку деловни потфати, но сега откри дека повеќе не го следи овој сон, туку наместо тоа го насочува своето внимание кон „следната... Читај понатаму
Нови ригорозни правила на Оскарите
Филмската Академија воведува нови правила за доделувањето и избирањето на номинациите за наградите Оскар. Новите стандарди ќе стапат на сила во 2024-та година, така што во 2025-та година ќе учествуваат само филмови кои што задоволуваат најмалку два критериуми од наведените. Новите насоки се донесени за да се допринесе во борбата... Читај понатаму