Агенда.мк

контент агрегатор

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А

А1он Фев 23, 2020 0

Премиерот на Италија, Џузепе Конте најави откажување на сите спортски настани во провинциите Ломбардија и Венето. Меѓу нив се три натпревари од серија А. Причината за оваа одлука се случаите на коронавирус во посочените региони. Одложени се натпреварите:Верона –... Читај понатаму

Кокаинот запленет во Италија, до Македонија патувала следена пратка од 1 килограм

Најнови вести Фев 23, 2020 0

Големата пратка кокаин од Колумбија била запленета во Италија, а кон Макеоднија и Босна... Читај понатаму

Напаѓачи пукаа во наргиле-бар во Штутгарт

Најнови вести Фев 23, 2020 0

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар  во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на... Читај понатаму

СДСМ се пофали со нови мостови на патиштата, првпат по 30 години

МКД Фев 23, 2020 0

Споменувајќи го мостот на реката Вардар на патниот правец Неготино – Радовиш како пример... Читај понатаму

ПО ЧЕТИРИ ВЕКА ЌЕ СЕ ОБНОВУВА СААТ КУЛАТА ВО ШТИП

Најнови вести Фев 23, 2020 0

Саат кулата во Штип, која датира од 17. век, конечно ќе се обновува. Министерството... Читај понатаму
Се бара упавител за минималец од 14.500 денари – порастот на минималната направи „урамниловка“ во платите
Време: 14:20 Датум: февруари 22, 2020 Категорија: ЕКОНОМИЈА Ревизор, економист, сметководител, информатичар, геодетски техничар, медицински лица, проект менаџер, фармацевт,...
Напаѓачи пукаа во наргиле-бар во Штутгарт
Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар  во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема...
ТИТАН вработува! Нето плата: 60.000 денари
Групацијата ТИТАН повеќе од еден век успешно го продолжува својот раст, со особена почит кон поединецот, општеството и животната...
Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А
Премиерот на Италија, Џузепе Конте најави откажување на сите спортски настани во провинциите Ломбардија и Венето. Меѓу нив се...
Дневен хороскоп за 23 февруари 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден
Овен Работа: Немојте да се потпирате на соработниците повеќе за да не бидете разочарани. Околностите може да ви се...
Kurir.mk

Kurir.mk

Курир Фев 23, 2020 0

Време: Сончево до 18 степени
Времето во Македонија наутро ќе биде студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб...
Десетина гратчиња во Италија во карантин заради корона-вирусот
Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Италија воведе вонредни мерки на заштита од корона-вирусот, откако изминатите денови починаа две, а...
Живот на границите помеѓу Швајцарија и Италија
Деновиве наидовме на едно интересно видео снимено од еден травел влогер на границите помеѓу Швајцарија и Италија. Сместен во Комо,...
Викенд тарифа: Ferrari F40 во пламен на улиците во Монако
Ferrari F40 и ден денес заслужува почит, меѓутоа за жал сега има еден помалку. Поради засега непозната причина, пожар...
(Видео) „Качи се моме на коња“ сосе сите адети на свадбата на Елена и Гуте од „Гранд“
Македонската пејачка Елена Миленковска од „Гранд“  вечерва прави свадба со пејачот Александар Маринковиќ – Гуте. Двојката неодамна  направи мала...
Паметна инсулинска лепенка за третирање дијабетес
Биоинженерите од универзитетите на Северна Каролина и Калифорнија креирале нов систем за испорачување на третманите за дијабетес – паметна...