Агенда.мк  агреагтор лого
Куќа на 3 ката, базен, огромен двор: „Ѕвездата на Гранд“ на 44 години го кажа судбоносното „да“, а еве во каков раскош живее
Пејачката и некогашната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ го изговори судбоносното „да“ на својот свршеник Александар Недиќ. Парот се венчаше во кругот на најблиските членови на семејството и кумовите, а пејачката беше облечена во бела венчаница. фото: aта имагес „Љубовта не знае за времето и годините, а јас ќе... Читај понатаму
Силикони како балони: Луна Ѓогани со најновата фотографија направи хаос (фото)
Луна Ѓогани неодамна кажа „да“ на своето момче Марко Миљковиќ, а сега заедно уживаат во заедничките моменти. Имено, парот моментално се наоѓа во Турција, а отаму Луна објави фотографија која  повеќе открива од што покрива. Поранешната учесничка во реалните шоуа на својот „Инстаграм“ сподели фотка во бикини во кое... Читај понатаму
Сопругот на Карди Би очекува дете со друга жена?
Раперката Карди Би неодамна поднесе барање за развод од сопругот Офсет. Наводно, причина за нивниот развод е неверство, но и нагодувањата дека раперот очекува дете со друга жена. фото: тањуг ап „Веќе еднаш ја изневери, веднаш кога им се роди ќерката.  Таа тогаш му прости, но сега не сака.... Читај понатаму
Првпат ја покажа во јавност: Вака изгледа родената сестра на Сузана Манчиќ
Катарина Грујиќ е една од најатрактивните „Ѕвезди на Гранд“, ама и сестра и е вистинска „секс бомба“ (ФОТО) Радио Милева @ 15.09.2020 Миа Костова ja покажа 13 години помалата сестра: Сосема сме поинакви, но Ена ми е вистинска сестра (ФОТО) Радио Милева @ 12.09.2020 Актерката Ана Стојановска позираше по... Читај понатаму
Нокаут со „Сакам да живеам“ победи на 35-то издание на Макфест
Викендов во Штип се одржа 35то издание на фестивалот на забавни мелодии Макфест 2020. Поради пандемијата со коронавирусот,  фестивалот се одржа на отворено односно на плоштадот Слобода. На натпреваруварска вечер на сцената се претставија 24 познати реномирани имиња, но и млади нови пејачи кои ги изведоа своите нумери. Победата... Читај понатаму
„Фрајле“ доаѓаат на уникатна дружба со скопската публика
„Веќе традиционално средите во единствениот музички бар кај нас се резервирани за уникатни музички патувања. Овој пат, односно на 23 септември, во Intermezzo Music Bar доаѓаат девојките кои пеат песни од Тоше, имаат дует со Тијана, освоија награда на минатогодишниот Макфест – ако се4 уште не претпоставивте, станува збор... Читај понатаму
Марија Нацева или Кристина Кочова, која од нив двете го има најубавото га*е во Македонија? (ФОТО+ВИДЕО)
Македонија е можеби мала земја, ама со голем потенцијал. Имаме многу  нешта, па така и убавина на претек. Голем број млади македонки се убави, згодни, неопходни… со вајано тело, рамна снага, вита става… и облини за машала. Од напред бујни, одзади раскошни…Сепак, меѓу морето од згодни девојки, две се... Читај понатаму
Емили Ратајковски ги објави фотографиите од вечерта кога наводно била силувана од фотографот: „Се сеќавам на неговите прсти во мене!“ (ФОТО)
Познатиот светски топ модел Емили Ратајковски го обвини уметничкиот фотограф Џонатан Ледер дека наводно сексуално ја нападнал и се обидел да ја напаствува за време на една фотосесија во неговиот дом во Кетскилс во 2012 година. Фотографиите кои тогаш настанале, Ледер ги објави во книгата „Jonathan Leder shoot Emily“... Читај понатаму
Се потпре да се фотографира во бикини па… Лепа Брена ги искриви гелендерите на јахтата! (ФОТО)
И покрај корона опандемијата и неможноста да се замине на море на посакуваните дестинации,  летово сепак се изнагледавме фотографии од познатите пејачки во бикини, па редот дојде и на  Лепа Брена. И да бидеме искрени за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се’ изгледа за таквиот изглед... Читај понатаму
Штип овој викенд живее во ритамот на „Макфест 2020“
Фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2020“ – Штип заради корона епидемијата годинава се одржува  на отворено на Градскиот плоштад „Слобода“, каде се поставени сцената и столчињата. Штип по 35-ти пат ќе живее во ритамот на нови макфестовски хитови. Првата вечер се слави 35-от роденден со ревијална вечер на којашто... Читај понатаму