Агенда.мк  агреагтор лого
По прележаниот ковид симптомите може да траат до половина година
Кај лицата кои поминале ковид 19, борбата против последиците од инфекцијата може да трае со недели, па дури и половина година. Тешкотии во функционирањето на кардиоваскуларниот систем, замор, повраќање, главоболка, слаба концентрација и заборавања – се некои од симптомите што се јавуваат дури и по болеста, предупредуваат лекарите. Четири... Читај понатаму
АПАСИЕВ ДО МИЦКОСКИ: Хамас за Палестинците е она што е ВМРО за Македонците
“Ај бе некој нека му каже на Мицко дека Хамас за Палестинците, е она што е ВМРО за Македонците! И плус, нека го поучи дека и Арапите се семити“, реагира лидерот на Левица Димитар Апасиев на фејсбук-постот на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, дека се „неприфатливи нападите од Хамас кон Израел“.... Читај понатаму