Агенда.мк  агреагтор лого
Николас Пепе јавно се извини на фановите по инцидентот со Алиоски
Николас Пепе направи глупост и во дуелот на Арсенал и Лидс кој заврши без голови (0-0) и со тргна со глава да го удри Езџан Алиоски. Македонскиот фудбалер мудро падна и изнуди црвен картон, па „топџиите“ мораа да се снајдат со десетмина до крајот.  <<< – ПОВРЗАНО – ВИДЕО: Пепе... Читај понатаму
Гризман: Меси знае дека го почитувам и дека му се восхитувам
Антоан Гризман пред 18 месеци направи трансфер во Барселона. Атлетико за него доби 126.000.000 евра, а Барса, според многумина лошо засилување. Гризман е третиот најскап фудбалер во историјата на клубот од „Ноу Камп“. Од првиот ден е изложен на критики, до детал медиумите го анализираат неговиот однос со Лионел... Читај понатаму
Гризман во искрена исповеда за која зборува цела Шпанија: „Го зае.ав Меси“
Третиот најскап фудбалер во историјата на Барселона, Антоан Гризман, по 18 месеци од доаѓањето во Барселона конечно одлучи отворено да прозбори за се пред шпанската јавноста во шоуто на Хорхе Валдано, поранешната ѕвезда на Реал Мадрид од осумдесеттите години на минатиот век. И, неговата исповед веднаш е хит во... Читај понатаму
ВИДЕО: Камера падна врз главата на еден човек за време на мечот Борац – Крка
Несекојдневен инцидент донесе дуелот во АБА лигата меѓу Борец и Крка. За време на мечот една камера падна директно пред трибините, но за среќа не повреди никого. На видеото се гледа како камерата паѓа врз еден човек, кој веднаш се фати за глава. Според последните информации тој мина без сериозни... Читај понатаму
Тео Волкот по 15 години повторно со гол во дресот на Саутемптон
Во последниот натпревар од 9. коло во Премиерлигата, Вулверхемптон и Саутемптон ремизираа (1-1) во тензичен натпревар на крај со поделба на бодовите. Погодокот за Саутемптон го запиша Тео Волкот во 58. минута од средбата, а тоа е прв гол за него во дресот на Саутемптон од 2005 година. Секако,... Читај понатаму
Казинс во Хјустон, ќе игра за ветерански минималец
Демаркус Казинс потпиша договор со Хјустон Рокетс. Некогаш еден од најдобрите центри во НБА лигата со „ракетите“ договорил едно годишна соработка за ветерански минималец. Казинс ќе се обиде во Хјустон да ја оживее својата кариера, која поради неколкуте тешки повреди се движи по надолна линија. Проблемите му започнаа во... Читај понатаму
Гвардиола по продолжението на договорот сака да ги блиндира првите две ѕвезди
Пеп Гвардиола го има најлошиот старт на една сезона откако влезе во тренерските води. Неговиот Манчестер Сити се наоѓа далеку од врвот на Премиер лигата, по поразот од Тотенхем на Жозе Мурињо. Неодамна шпанскиот тренер потпиша нов договор до 2023 година. Долго време се шпекулираше околу неговата иднина, но... Читај понатаму
Верувале или не: Мбапе е без гол во ЛШ цела 2020 година
Килијан Мбапе е еден од најдобрите светски голгетери во моментов, па токму затоа зачудувачки делува фактот дека францускиот ас е без постигнат погодок во Лигата на Шампионите во оваа 2020 година. „Ѕвездата“ на ПСЖ одигра седум натпревари во 2020, на теренот мина 529 минути, но ниту еднаш не успеа... Читај понатаму
Реал и Интер преговараат за размена на фудбалери
Реал Мадрид и Интер ги започнале преговорите за размена на фудбалери, пишува германскиот „Скај Спорт“. Овој извор ги објави и имињата на фудбалерите кои треба да бидат вклучени во размената. Во размената би биле вклучени Кристијан Ериксен и Иско, играчи кои не се задоволни од статусот што го имаат... Читај понатаму
Вчера влезе од клупата против Арсенал, а ден подоцна играше за У23 екипата на Лидс
Марсело Биелса важи за тренер кој секогаш прави непредвидливи нешта. Последната постапка на Аргентинецот ја изненади фудбалската јавност во Англија. Големото летно засилување Родриго Морено беше преместен во У23 екипата која денес играше со врсниците на Вест Бромвич Албион. Оваа одлука на првиот тренер на Лидс е поради недостатокот... Читај понатаму