Агенда.мк  агреагтор лого
Не е чудно што 11 меча се без победа: Загревањето на Њукасл на кое се смее цела Англија (Видео)
Њукасл изминатава вечер го претрпе шестиот пораз во низа во сите натпреварувања, а ако се земе во предвид дека составот од „Ст. Џејмс парк“ не знае за победа на последните 11 меча, тогаш лесно се доаѓа до заклучок дека тимот предводен од Стив Брус е во сериозна резултатска криза.... Читај понатаму
Вербалниот дуел на Ибра и Лукаку – „Да ве е..м тебе и жена ти…Оди прави ги оние вуду глупости“
Вербалниот дуел, кој лесно можеше да прерасне во физичка пресметка, помеѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку, го обележа градското дерби, кое го одиграа Милан и Интер во Купот на Италија. Капитенот на Милан, Ромањоли, направи фаул врз Лукаку, по што започна вербалната расправија помеѓу Белгиецот и шведскиот ветеран. Лукаку... Читај понатаму
Конте го искоментира инцидентот меѓу Лукаку и Ибра, па му најде мана на херојот: Ериксен е премногу добар….
Интер излезе како победник во лудото и драматично градско дерби против Милан во Копа Италија, натпревар кој траеше точно 100 минути на „Сан Сиро“ и пресметка на која беше навистина содржајна во секој поглед. Покрај трите постигнати гола, видовме жестока пресметка меѓу Ибрахимовиќ и Лукаку, црвен картон за Златан,... Читај понатаму
Барселона ја доби битката на екипите со најдобра одбрана, Фенербахче го „измети“ и Макаби Тел Авив (ВИДЕО)
Екипата на Барселона излезе како победник од битката со Зенит (85-81) во Евролигата, битка на двата состави со најдобра одбрана во натпреварувањето. Шпанскиот вицешампион покажа повеќе во „Палау Блауграна“ и сосема заслужено дојде до славје со кое само ја потврди лидерската позиција на табелата. Четворица играчи на домаќините беа... Читај понатаму
Поранешниот ас на Дортмунд и Јунајтед ќе заигра за грчки ПАОК
Поранешната ѕвезда на Борусија Дортмунд, Шинџи Кагава е пред нов ангажман, бидејќи ќе стави потпис на договор со грчки ПАОК.  Грчката екипа се договори со Кагава, па неговиот потпис и пристигнувањето во редовите на клубот се прашање на време. 31-годишникот треба уште да ги мине лекарските прегледи и да... Читај понатаму
ОФИЦИЈАЛНО: Астон Вила донесе играч за врска од Олимпик Марсеј
Екипата на Астон Вила, која минатата сезона речиси до последно коло се бореше за опстанок во Премиер лигата, во оваа игра фантастично и може да се каже дека е едно од најпријатните изненадувања во англиската елита.  Клубот од Бирмингем во последниот период бележи одлични резултати на терен, но и... Читај понатаму
Невидена ситуација откако е воведен ВАР системот: Играчите на ВБА застанаа, Сити постигна гол (Видео)
Манчестер Сити го декласираше Вест Бромвич Албион на гостински терен и славеше со убедливи 0:5, но вториот гол кој го постигнаа гостите направи да видиме ситуација која навистина не се памети во Премиер лигата. Имплементацијата на ВАР технологијата направи линиските судии значително да доцнат со своите одлуки и подигнувањето... Читај понатаму
Артета по новата победа: Ми се допадна карактерот на овој Арсенал
Арсенал ја продолжи позитивната серија во Премиер лигата со победа над Саутемптон, а „топчиите“ успеаја да направат и пресврт откако први примија гол на незгодното гостување. Менаџерот Микел Артета вели дека победила на тежок терен и испрати комплименти за своите фудбалери. – Саутепмтон е опасна екипа, посебно во офанзивниот... Читај понатаму
Оле: Јунајтед во моја ера имаше два или три падови, жалосно што Френк од првиот доби отказ
Роман Абрамович не отстапува од својот начин на работа во Челзи, откако вчера му врачи отказ на легендата на клубот Френк Лампард, од функцијата менаџер на првиот тим.  Младиот англиски стратег во незгоден момент го презеде лондонскиот гигант, но успеа да го одведе во Лигата на шампионите и да... Читај понатаму
Познати навредите кои си ги разменија Златан и Ромелу: Ибра почна, Лукаку жестоко возврати (Видео)
Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку своевремено беа соиграчи во Манчестер Јунајтед и имаше неизмерна почит меѓу нив, а иако си разменуваа и меѓусебни позитивни пораки и во Италија, вечерва како противници на теренот изрежираа еден навистина немил настан кој остава лош пример за младите генерации. По големата градска пресметка... Читај понатаму