Агенда.мк

контент агрегатор

Експретседател на пензионерско здружение го оштетил буџетот за над 720.000 денари
Експретседател на пензионерско здружение го оштетил буџетот за над 720.000 денари Дома Македонија Експретседател на пензионерско здружение го оштетил буџетот за над 720.000 денари Читај понатаму
СДСМ: Мицкоски да каже дали се сретнал со еден од осомничените и дали зел пари
СДСМ: Мицкоски да каже дали се сретнал со еден од осомничените и дали зел пари Дома Македонија СДСМ: Мицкоски да каже дали се сретнал со еден од осомничените и дали зел пари Читај понатаму
Ахмети се сретна со новата американска амбасадорка
Објавено на 18 јули, 2019 во 11 часот и 51 минути Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, во амбасадата на САД се сретна со новата амбасадорка на Америка во Северна Македонија, Кејт Мари Брнс. „Ахмети ѝ честиташе на Амбасадорката Брнс за новата должност, изразувајќи убедување дека успешната соработка со САД... Читај понатаму
Подметнат пожар во студио за анимација во Јапонија, најмалку 12 мртви
Подметнат пожар во студио за анимација во Јапонија, најмалку 12 мртви Дома Свет Подметнат пожар во студио за анимација во Јапонија, најмалку 12 мртви Читај понатаму
Семејство ограбено во Грција среде бел ден – разбојниците имаат специјална метода, како да се заштитите
Семејство ограбено во Грција среде бел ден – разбојниците имаат специјална метода, како да се заштитите Дома Македонија Семејство ограбено во Грција среде бел ден – разбојниците имаат специјална метода, како да се заштитите Читај понатаму
(Фотогалерија) По ураганското невреме кое однесе се’, најубавата песочна плажа во Македонија повторно отворена за сите
(Фотогалерија) По ураганското невреме кое однесе се’, најубавата песочна плажа во Македонија повторно отворена за сите Дома Македонија (Фотогалерија) По ураганското невреме кое однесе се’, најубавата песочна плажа во Македонија повторно отворена за сите Читај понатаму
Огнен Јаневски: За разлика од претходно, сега сме научени на сосема друг тертип – секое прашање добива одговор, на скоро секоја реакција – има акција
Огнен Јаневски: За разлика од претходно, сега сме научени на сосема друг тертип – секое прашање добива одговор, на скоро секоја реакција – има акција Дома Македонија Огнен Јаневски: За разлика од претходно, сега сме научени на сосема друг тертип – секое прашање добива одговор, на скоро секоја реакција... Читај понатаму
Суспендиран поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски
Суспендиран поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски Дома Македонија Суспендиран поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски Читај понатаму
Реновирана полициската станица во Кочани: Подобри услови за работа, зголемена безбедност
Реновирана полициската станица во Кочани: Подобри услови за работа, зголемена безбедност Дома Македонија Реновирана полициската станица во Кочани: Подобри услови за работа, зголемена безбедност Читај понатаму
Виктор Постолов маестрално отпеа голем хит на Владо Георгиев
© 2011 – Centar.mk news agency – сите права заддржани Вестите на интернет страницата Centar.mk може да се користат исклучиво за лично информирање. Забрането е превземање без писмена дозвола на редакцијата. Забрането е секакво ре-емитување на текстовите, фотографиите и видеата објавени на оваа страница без посебна писмена дозвола добиена... Читај понатаму