Агенда.мк  агреагтор лого
Black Friday во НЕПТУН – Пристигнаа најголемите попусти во годината!
Black Friday акција во НЕПТУН од 23-30.11.2020г.! Пристигнаа најголемите попусти во годината со супер понуди, големи заштеди и до 60 рати! За време на оваа голема акција потрошувачите ќе може да уживаат во шопингот! Во НЕПТУН продавниците ширум Македонија и онлајн на www.NEPTUN.mk потрошувачите може да најдат одлични понуди... Читај понатаму
Десет корисници и двајца вработени во Домот за стари Куманово позитивни на коронавирус
Десет корисници на услугите на Кумановскиот дом за стари лица се позитивни на коронавирус, како и двајца вработени, соопштија денеска надлежните од установата. Оваа бројка произлегла од извршеното тестирање кое било иницирано од надлежните од домот „Зафир Сајто“ а го спровеле екипи на Центарот за јавно здравје Куманово. Во... Читај понатаму
Нов состанок на Кризниот штаб – кога армијата ќе се вклучи во борбата со пандемијата?
Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Нов состанок на Кризниот штаб – кога армијата ќе се вклучи во борбата со пандемијата? Категорија: МакедонијаНовинар: Даниел Василев Читај понатаму
Дизелот поскап, а ЕУРОСУПЕР БС-95 поевтин за половина денар
 Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ1) од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар за литар, а цената на ЕУРОСУПЕР БС-95, пак, поевтинува за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување... Читај понатаму