Агенда.мк  агреагтор лого
(Фото) Баци ми рака за стотче: Амернис Нокишиќи расположена по Бајрам
Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја бакнуваат раката, а таа од џеб вади по 100 денари за секој од нив. Бакнувањето рака кај муслиманите е традиција, па сето ова се... Читај понатаму
Новиот Хи-Мен ќе има премиера летово на „Нетфликс“
„Нетфликс“ и телевизијата „Мател“ ги објавија првите фотографии ккао и кој ден е премиерата на анимирана серија „Господари на универзумот“, возобновена. Серијата го враќа враќа Хи-Мен на малите екрани по 36 години. Првиот дел има пет епизоди и ќе излезе на „Нетфликс“ на 23 јули. „Господари на универзумот: Откровение“... Читај понатаму
За роденденот на кралицата, британската амбасадорка ќе носи креација од мкедонска дизајнерка
Во тоалета изработена од сатен, преработен од некое старо парче облека, со везови на суви лисја, во изработка на модната дизајнерка Магдалена Димковска ќе биде облечена британската амбасадорка Рејчел Галовеј на роденденот на кралицата Елизабета Втора. Дизајнот е избран на конкурс организиран од страна на Британската амбасада во Скопје,... Читај понатаму