Агенда.мк  агреагтор лого
Кампари ја лансира кампањата “The Red Diaries”
Компанијата зад легендарниот италијански црвен аперитив со горко-сладок вкус, Кампари, ја лансираше својата кампања “The Red Diaries” (Црвените дневници) во која се оживуваат на филмското платно приказните за 12 коктели раскажани од бармени ширум светот. Кампари оваа година во својата кампања му пристапува на брендот иновативно но без отстапки... Читај понатаму
Четврта сезона на одличната серија ‘The 100’
Оваа година продолжува четвртата сезона на одличната серија “The 100”. Дејството се случува 97 години по нуклеарна војна која ја уништува цивилизацијата, кога еден вселенски брод во кој живеат преживеаните испраќа 100 малолетни деликвенти назад на Земјата со надеж дека можеби повторно ќе ја населат земјата. Читај понатаму
Изгледај серија #1
Серија која топло ја препорачуваме е најновото дело на Вуди Ален – Криза во шест сцени (Crisis in Six Scenes), иако критичарите не беа баш наклонети на ова негово парче. Во серијата ќе можете да го видите него во главната улога како и Мајли Сајрус која сме навикнати да... Читај понатаму
Книга на неделата #1
Леонард Норман Коен (21 септември 1934 – 10 ноември 2016) беше еден од најпознатите и најпочитуваните личности на популарната музика, кој со своите песни, кои повеќе се шансони од рок песни, на музичката сцена дојде како поет и неговите настапи не беа само концерти, туку и поетски читања со дискретна придружба на... Читај понатаму
Изгледај серија #2
Денес е одличен ден за сите што ја пратат серијата LOVE. Денес е премиера на првата епизода од втората сезона на оваја “лажно женска“ серија. Со тоа сакам да кажам дека најголемиот број машки лица ќе бидат одвратени од серијата заради тоа што насловот ќе ги излаже дека се... Читај понатаму
Музичка препорака #1
Во очекување на нивниот нов албум, Металика гостуваа во шоуто на Џими Фалон каде ја изведоа популарната “Enter Sandman” заедносо Фалон и the Roots свирејќи на инструменти играчки. Звучи неверојатно? Видете и слушнете сами.   Читај понатаму
Дома и филм #1
Доколку и вам не ви се излегува и сакате една студена ноќ да поминете дома сами или со друштво, секогаш е добро да имате добар филм при рака. Perfetti sconosciuti или Совршени странци е одличен италијански филм за седум пријатели кои за време на вечерата ќе одлучат да ја споделат секоја... Читај понатаму