Агенда.мк  агреагтор лого
Хари успеа да му се одмазди на кралското семејство!
Најде начин Поради неговото заминување, принцот Хари мораше да се откаже од кралската должност што со задоволство ја извршуваше и што му беше драга на срцето – должноста врховен командант на кралските маринци. Бидејќи најмладиот син на принцезата Дијана помина десет години во војска како војник, тој наводно бил... Читај понатаму
10 причини зошто го мразиме понеделникот: Еве зошто ни е толку тешко!
Експертите ги издвоија причините зошто понеделник е најомразениот ден во неделата Недела е денот кога просечна личност поминува 12 минути лелекајќи во стил – „Ох не, утре е понеделник“. Бројни студии покажаа дека повеќето луѓе се полошо расположени во понеделник отколку во другите денови. Откријте зошто е тоа така!... Читај понатаму
Познати милионерки без шминка: Некои, буквално, изгледаат како бездомници
Познатите холивудски дами отсекогаш биле препознатливи по тоа што на сцената секогаш изгледаат беспрекорно убави и без маани, но кога папараците ги фотографираат неподготвени и без шминка, тие често изгледаат непрепознатливо, па дури и „обично“. Имено, шминката во денешно време може да направи една личност целосно да се трансформира,... Читај понатаму
Експлицитното видео на Карлеуша со фудбалерот Врањеш ќе биде јавно прикажано на суд!
Босанскиот фудбалер Огнен Врањеш одлучил да докаже дека сите пораки, фотографии и видеа се вистините и дека истите ги добил од својата екс љубовница Јелена Карлеуша. Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше наводната порно афера на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен Врањеш. Имено, во... Читај понатаму
Омилениот колач на Барак Обама: Сите состојки веќе сигурно ги имате!
Поранешната прва дама на САД, 56-годишната Мишел Обама е добро позната љубителка на готвењето и здравата исхрана, па еднаш ја објави книгата „American Grown: The Story of the White House Kitchen and Gardens Across America’. Промовира градинарство и здрава храна на 271 страници. Меѓу многуте совети, имаше и такви... Читај понатаму
Против неа беше покрената петиција, но Амбер Херд сепак ќе ја видиме во „Aquaman 2“
Актерката Амбер Херд потврди дека се враќа во „Аквамен 2“ и покрај кампањите на социјалните мрежи кои бараат нејзино отстранување од филмот во улогата на воинот Меру заедно со Џејсон Мамоа во филмот хит. Информациите за ангажманот на актерката пристигнуваат во времето кога судот донесе одлука за раскинување на... Читај понатаму
Кејт и Вилијам неутешни: „Изгубивме сакан член на семејството“
Војвотката и војводата од Кембриџ, 38-годишната Кејт Мидлтон и 38-годишниот принц Вилијам, ја споделија тажната вест преку нивниот официјален профил на Инстаграм што растажи многу фанови на овој кралски пар. „За жал, минатиот викенд почина нашето сакано куче Лупо. Тој е срцето на нашето семејство во последните девет години... Читај понатаму
Не е сеедно како ја носите маската: СЗО објави видео со детално упатство!
Најдобрата ефикасност на маската лежи на основниот механизам на трите слоја – еве за што станува збор и како таа работи Маските, генерално, првенствено придонесуваат за фактот дека вашите капки, кои потенцијално содржат вируси и бактерии, не се шират во околината. До одредена мерка, тие исто така ги спречуваат... Читај понатаму
Што ни носи љубовта во последниот месец од годината?
Овен Зафатените Овни уште повеќе ќе се заљубат во саканата личност. Празничната атмосфера ќе ве понесе и ќе ве поттикне да се посветите на саканата личност и на блискоста. Ќе бидете постојано романтично расположени, а колку сте заљубени ќе ви стане јасно кога другите околу вас ќе ви го... Читај понатаму
Џастин Бибер со емотивна порака и го честиташе роденденот на сопругата: „Не можам да поверувам дека си моја“
Хејли Бибер, сопругата на Џастин Бибер, има 24 години. Таа доби бројни честитки, а најмотивирачката секако беше од нејзиниот сопруг. Џастин се огласи на Инстаграм, објави нејзини слики, а потоа го напиша следново. – Моите очи кон тебе. Моето срце е за тебе. Мојата душа е за тебе. Мојата... Читај понатаму