Агенда.мк  агреагтор лого
Нема повеќе ни романтика ни страст? Испробајте ја оваа диета по која повторно ќе се заљубите!
Овие намирници можат да ги подобрат физичките перформанси за само неколку часаКристин Делосиер со години им помага на паровите кои имаат проблеми во нивниот сексуален живот. Сексуален терапевт за здравје вели дека зелениот зеленчук може да ја врати хормоналната рамнотежа, а оревите го зголемуваат интензитетот на оргазмот кај мажите.... Читај понатаму
Еве што правеше Меган само неколку дена пред да ја објави свршувачката со принцот Хари! Имаме и слика …
Вистина, Меган Маркл (39) е член на британското кралско семејство, но дури и сега кога се пресели во САД (и сè уште има цела армија кујнски персонал), таа сè уште знае како да го подготви совршениот американски празник за Денот на благодарноста. Денот на благодарноста, омилениот празник во САД,... Читај понатаму
The Weeknd се појави со завои околу главата: Со болен поглед, тој испрати порака што сите треба да ја слушнат!
Популарниот американски rnb музичар The Weeknd (30) синоќа се појави на „Американските музички награди“ со музичка награда со завои на лицето и ја загрижи публиката со своите постапки. Имено, пејачот за прв пат се појави во август 2020 година со завои на лицето на церемонијата на доделување на наградите... Читај понатаму
Скорпиите се остроумни, Биковите се практични и ако сте родени во овој знак сте вистински генијалец!
Водолија и Шкорпија се најпаметните хороскопски знаци, велат астролозите. Но, нивната духовитост произлегува од две многу различни причини. Луѓето родени во знакот на Водолија имаат најдобро изразена аналитичка интелигенција, додека Скорпиите можат да се пофалат со перцептивна интелигенција. Скорпиите се најдобри во реалното проценување и разбирање на светот како... Читај понатаму
ФОТО ОД 60 000 ЛАЈКА: Облече ленти и ги соблече панталоните – погледнете што направи сега Јелена Карлеуша! (ФОТО)
Јелена Карлеуша повторно го запали Инстаграм! Пејачката навистина никогаш не изгледала подобро, за што сведочат силните голи слики што ги објавува секој ден. Така е и сега! Заедно со објавата „Никогаш не дозволувајте другите да ви кажуваат како да живеете“ има и фотографија каде и се соблекуваат панталоните, а... Читај понатаму
ШТО САКААТ ЖЕНИТЕ? Ова се физичките карактеристики што жените прво ги гледаат кај мажите!
Истражувањата покажаа дека жените најмногу ги привлекуваат мажите за смисла за хумор, љубезност и додворување, барем кога станува збор за карактерните црти. Кога станува збор за физичките карактеристики, повеќето жени „паѓаат“ на нивните мускули. Мускулестите мажи имале повеќе партнери, покажува истражувањето. Едно истражување спроведено во Австралија покажа дека мажите... Читај понатаму
Миранда Кер првпат проговори за односот помеѓу Кети Пери и Орландо Блум: Никој од обожавателите не очекуваше таков коментар!
Миранда Кер се појави во една емисија, и му рече на водителот дека е воодушевена што нејзиниот поранешен сопруг Орландо Блум е среќен. „Ја обожавам Кети и среќен сум што Орландо најде некој што ќе го направи среќен, бидејќи на крајот на денот, Флин има среќен татко и среќна... Читај понатаму
Парот за кој сите зборуваа конечно се појави во јавноста заедно: по разводот на десет годинишниот брак, Меган Фокс се појави на доделувањето на наградите со нов дечко
Меган Фокс (34) и Митраун Кели (30) за прв пат се појавија во јавноста како пар. На доделувањето на американските музички награди, актерката и раперот свртеа глава и им дадоа на медиумите нова можност да ја расчленат нивната љубовна врска што наводно уништила десетгодишен брак помеѓу Фокс и Брајан... Читај понатаму
Центрите за контрола на болести го проширија списокот на симптоми на коронавирусот: Овие 17 се најчести!
ЦДЦ на САД наведе неколку други вообичаени знаци на ковид-19 што се појавија кај пациенти Центрите за контрола и превенција на болести на САД (ЦДЦ) го сменија списокот со симптоми на коронавирус, проширувајќи го списокот на дури 17 знаци што можат да укажуваат на инфекција со вирусен вирус. Еве... Читај понатаму
Кејт Мидлтон и принцот Вилијам споделија тешки вести, останаа без драг член на семејството: Викендот беше многу тажен!
Принцот Вилијам (38) и Кејт Мидлтон (38) споделија тажна вест на социјалните мрежи. Нивното кученце Лупо, кое помина цели девет години со семејството, почина минатиот викенд. “Беше многу тажно минатиот викенд, нашето драго куче Лупо почина. Тој е во срцето на нашето семејство во последните девет години и многу... Читај понатаму