Агенда.мк  агреагтор лого
Психолозите советуваат: Ако сте несигурни во тек на односот, постои лек!
Сосема е нормално дека понекогаш за време на водење љубов чувствувате несигурност што ве спречува да продолжите да уживате во интимна врска со вашиот партнер. Ова може да биде затоа што не ви се допаѓа како изгледате, или можеби сте направиле некакво завиткано движење, и постојат ситуации кога поради... Читај понатаму
Десерт за секоја прилика: Лешник коцки со црно и бело чоколадо (РЕЦЕПТ)
Состојки: 200 гр шеќер 125 гр путер 100 гр црно чоколадо за готвење 150 гр бело чоколадо 200 гр мелени лешници 200 гр мелени бисквити 4 лажици слатка павлака чоколадни трошки Погледнете го процесот на подготовка на следното видео: Целиот текст тука! Читај понатаму
Со него ја пронајде вистинската љубов и среќа: Софија Вергара слави 5 годишнина од бракот!
Колумбиската актерка Софија Вергара зад себе има многу неуспешни врски и неуспешен брак, но бидејќи пред пет години заплови во брак со актерот Џо Манганиело, не крие колку е среќна и исполнета. „Среќна петгодишнина. Те сакам “, едноставно, кратко и искрено му рече актерката Софија Вергара на сегашниот сопруг,... Читај понатаму
ОТКРИТИЕ НА ВЕКОТ: Еве како конечно да ги закопчате фармерките кои ви се тесни?
Не носевте неколку панталони долго време, решивте конечно да ги извадите од гардеробата, но ве дочека непријатно изненадување. Тие веќе не се точни за вас и не можете да ги закопчате… Не паничете, има решение! Вашиот спас е ластиче за коса. Ставете го на копчето од панталоните, а потоа... Читај понатаму
Што всушност се случува со предбрачниот договор на Џеј Ло и Алекс Родригез?
На почетокот на 2020 година, светот едвај чекаше да се види една од најочекуваните свадби во годината – онаа на пејачката Џенифер Лопез и нејзиниот свршеник Алекс Родригез. Сепак, пандемијата на коронавирус ги спречи нивните планови, па свадбата беше откажана. Сепак, како што еднаш рече 51-годишникот, тоа дефинитивно ќе... Читај понатаму
Откриен човекот кого Дијана го нарекла „најголема љубов во нејзиниот живот“
Во четвртата сезона од серијата „Круна“ на Нетфликс, која го прикажува животот на британското кралско семејство, принцезата Ана се соочува со принцезата Дајана и ја обвинува за изневерување на нејзиниот сопруг, принцот Чарлс, со нејзиниот телохранител, а Дијана и рекла дека е вистина и тој е најголемата љубовта што... Читај понатаму
Како ќе изгледаат патувањата следната година: Ова ќе бидат најголемите светски трендови!
Пандемијата на коронавирус влијаеше на светот на патувањата во 2020 година и овие влијанија ќе се почувствуваат многу во наредната година. Начините на кои патувавме до март оваа година сигурно нема да бидат можни уште некое време, но затоа се појавија некои нови трендови што ќе нè следат долго... Читај понатаму
Станија позираше само во гаќички, a со дланките едвај ги покри голите гради!
Добројевиќ се соблече гола во солариумот! Станија Добројевиќ од време на време ги почестува обожавателите со провокативни фотографии. Имено, Станија се опушти покрај солариумот. Позираше само во гаќички, а голите гради едвај ги покри со дланките. Како тоа изгледаше, погледнете на следната фотографија: Целиот текст тука! Читај понатаму
Без допир до неверојатната кулминација? Тоа е можно само со ЕРОТСКА ХИПНОЗА! (ВИДЕО)
Ако се направи правилно, ќе доживеете неверојатно искуство со вашиот партнер..Часовник на ланец што се лула лево – десно, или нишало, се првите асоцијации кога ќе помислите на хипнозата. Наводно, тоа ни овозможува да одиме во некои скриени делови на мозокот и да ги отстраниме траумите, да видиме некои... Читај понатаму
ЕМИНА ЈАХОВИЌ ДОЛГО МОЛЧЕШЕ! Не можеше повеќе да го задржи тоа во себе и раскажа сè – СТРАШНО!
Емина била врзана за нејзиниот дедо, кого го изгубила додека растела па го откри она што го имала на ум по неговата смрт Пејачката Емина Јаховиќ пласира детали од приватниот живот во јавноста, а сега реши да сподели со сите нешто за кое молчеше со години. Емина била врзана... Читај понатаму