Агенда.мк  агреагтор лого
Нереална сцена на скијалиштето: Од жичарницата, тие го гледале скијачот како го брка МЕЧКА! (ВИДЕО)
Несреќниот млад човек се обиде да забрза, но мечката продолжи да трча по него Минатиот викенд, многу љубители на скијање се упатија кон Романија кон популарното скијачко одморалиште Предеал, а за еден скијач, денот за малку ќе завршеше кобно. Имено, мечка трчаше по скијачот, а луѓето кои во тоа... Читај понатаму
“Овие облини заслужуваат аплауз!” Една од најубавите жени во светот во топлес издание на 56 години!
Елизабет Харли е актерка која и пркоси на возраста и на која не и е непознато да го покажува своето тело во полн сјај на социјалните мрежи. Англиската актерка и поранешна манекенка Елизабет Харли (55) објави секси фотографија на социјалната мрежа Инстаграм на која ги истакна градите во топлес... Читај понатаму
Ајкулите пливаа веднаш покрај сурферот! Дронот ја сними сцената, а потоа започна БОРБАТА ЗА ЖИВОТ!(ВИДЕО)
Еве повеќе докази дека ајкулите пливаат секој ден покрај сурфери, пливачи и нуркачи и дека ретко прават грешки и ги напаѓаат. На инстаграм налогот „juansharks“, кој го следи морскиот и подводниот свет, а особено ајкулите и другите загрозени морски животни, е поставен следниот коментар. Еве повеќе докази дека ајкулите... Читај понатаму
Инстаграм го обожава, а и ние сакаме да се преселиме во овој мал хотел кој го одзема здивот!
Многу мора да се совпадне за еден агол на светот да стане хит дестинација и апсолутен хит на Инстаграм. Еко Хаус Мериси во Грузија се чини дека има победничка формула, а еден од најголемите адути на овој botique хотел е спектакуларната природа што го опкружува. Можеби веќе сте забележале... Читај понатаму
Целосно тетовираниот Французин ги отсече носот и усните, бидејќи сака да изгледа како црн вонземјанин: „Јас сум на 20 проценти од посакуваното…“
Носот го оперирал во Шпанија, бидејќи постапката е нелегална во Франција, од каде што потекнува. Зависникот од тетоважа и „естетска“ хирургија, Французинот Ентони Лофредо, има само една желба, а тоа е да изгледа како црн вонземјанин. View this post on Instagram A post shared by BŁλ₡ƙ λŁłE₦ PƦØJE₡₸ EVØŁU₸łØ₦... Читај понатаму
Актерката од „Žikina Dinastija“ почина ненадејно на 57-годишна возраст!
Актерката Ријалда Кадриќ почина на 56-годишна возраст, пренесуваат медиумите. Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија во „Žikina Dinastija“, почина ненадејно на 57-годишна возраст. Веста за нејзината смрт ја потврди нејзиниот близок пријател Душан, кој се прости од актерката на својот Facebook. „Се расплакав, не знам после колку... Читај понатаму
Ги знаеме сите трикови за предигра што нема да му излезат од главата со часови!
Да бидеме искрени – предиграта е многу потценета. Кога последен пат се чувствувавте напалени како во средно училиште кога кулминацијата на бакнувањето беше малку акција под кошулата? Немаме ништо против дивиот секс што не остава простор за предигра, но колку и да е добра брзината на сексот, не смееме... Читај понатаму
Илјадници лајкови за 10 минути: Новите фотографии на српската пејачка го запалија Инстаграм! (ФОТО)
Пејачката Дара Бубамара веќе некое време одмора во Дубаи со своето 24 години помладо момче. Благодарение на објавите на социјалните мрежи, можевме да видиме во каков луксуз уживаат, но и како Дара изгледа во бикини. На последните фотографии, направени од Тони, гледаме дека белата боја и стои одлично, што... Читај понатаму
Парис Хилтон е верена по четврти пат! Богаташката решила да направи интимна венчавка поради короната!
Богатата наследничка на империјата Хилтон, Парис Хилтон се надева дека после три неуспешни веридби, конечно ќе застане пред олтарот со својот „принцот од бајките“, но венчавката ќе биде од поинтимен карактер поради пандемијата. Иако свршувачката сè уште не е официјално објавена на нивните социјални мрежи, се чини дека Парис... Читај понатаму
17 милиони долари отштета на жртвите на „холивудскиот предатор“! Повеќе од 50 жени добиле околу 500.000 долари!
Американската судијка Мари Валрат одобри отштета од 17 милиони долари, која компанијата на Харви Вајнстин треба да им ја исплати на жртвите на сексуално вознемирување и силување извршено од познатиот продуцент, кој сега го нарекуваат „холивудски предатор“. Имено, „Компанијата Вајнштајн“ ќе издвои пари и ќе им ги пренесе на... Читај понатаму