Агенда.мк

контент агрегатор

Ордановски: Доколку правосудството сака да испорача правда, тоа ќе го стори

Без категорија Фев 18, 2020 0

Новинарот и аналитичар Сашо Ордановски во вечерашното гостување во „ТВ24“ истакна дека законите не се пресудни за функционирање на правото. Вели проблемот е со интегритетот и кадровскиот состав во судовите, отколку законите. -Македонија мора да расчисти со случаите на... Читај понатаму

ВИДЕО: Татко од Сирија ја учи ќерката да се смее секогаш кога ќе падне бомба, за да не се плаши

А1он Фев 18, 2020 0

Градот Идлиб, лоциран на турската границата со северозападна Сирија во последниве неколку недели е... Читај понатаму

Старец почина од компликации од грип на Инфективна клиника, еден пациент во животозагрозувачка состојба

Најнови вести Фев 18, 2020 0

На Универзитетската клиника за инфективни болести и фебрилни состојби почина 85-годишен пациент со масивна... Читај понатаму

На Кинезите им е забранет влез во Русија до 20 февруари

Најнови вести Фев 18, 2020 0

Русија објави дека им забранува на кинеските државјани да влегуваат на нејзина територија уште... Читај понатаму

Тројца струмичани им се заканувале и на полицајци со остар предмет, па тие пукале во воздух

МКД Фев 18, 2020 0

На 08.01.2020 на ул.,,Бетовенова“ пријавените упатувале закани кон А.М., но по предупредување од страна... Читај понатаму
Кога Boston Dynamics робот влече рикша
Компанијата Boston Dynamics неодамна го ангажираше поранешниот презентер на MythBusters, Адам Севиџ, да експериментира со Spot Mini роботот и...
Продолжува соработката меѓу УКЛО и фондацијата „Конрад Аденауер“
Проректорот на УКЛО, проф. д-р Марјан Ѓуровски, оствари средба со новиот в.д. директор на фондацијата „Конрад Аденауер“ за Македонија...
ВИДЕО: Татко од Сирија ја учи ќерката да се смее секогаш кога ќе падне бомба, за да не се плаши
Градот Идлиб, лоциран на турската границата со северозападна Сирија во последниве неколку недели е таргет на постојано бомбардирање. Повеќе...
Кавга на советниците во Центар спречи одлука за Иницијативата за Треска
Македонија Кавга на советниците во Општина Центар повторно го одложи гласањето за Иницијативата на триста граѓани, околу организацијата на...
Фудбалер нокаутиран на романското дерби
Дербито помеѓу лутите градски ривали Динамо и Стеауа мина во сенка на инцидентот кој се случи кога домашен играч...
Стаменковска Стојковски: Имам информации за притисок врз вработените за учество на вчерашниот марш на СДСМ
Утринава добив информација од повеќе институции кои што се пожалија дека по насока на директорите на институциите заминале на...
Драган Марковиќ Палма одбива да премине улица на геј семафор во Виена(видео)
Српскиот политичар и градоначалник на Јагодина, Драган Марковиќ Палма, е хит на социјалните мрежи со видеото од Виена. Имено,...
Pagani Huayra во ексклузивно Imola издание вредно 5 милиони евра
Специјалната верзија на Pagani Huayra под името Imola го доби своето име по легендарната патека Autodromo Internazionale Enzo e...
Се сеќавате на VHS касетите? Денес вредат околу 2 илјади долари!
На пазарот прво се појави DVD, потоа Blu-ray, а сега тронот во целост го превзедоа телевизијата и интернетот. Најверојатно...
Се вљубиле во карантин додека бегале од коронавирусот
Руските тинејџери Ина Савинчева и Данил Парфенович, кои биле евакуирани од кинескиот град Вухан заради коронавирусот, се запознале и...