Агенда.мк  агреагтор лого
Нигерискиот плејбој Мајк истовремено се ожени за сите негови 6 бремени девојки
Нигерискиот плејбој Мајк истовремено се ожени за сите негови 6 бремени девојки Убавецот Мајк во Нигерија е познат како „Крал на каскадите“ и тој обожава да предизвикува скандали и да привлекува внимание каде и да отиде. Оваа недела тој го шокираше светот откако стапи во брак со сите негови... Читај понатаму
Еве како да добиете раскошни локни без да користите фигаро и да ја оштетувате косата
Еве како да добиете раскошни локни без да користите фигаро и да ја оштетувате косата Погледнете како да постигнете лукузен изглед со раскошни локни во неколку едноставни чекори, без многу труд и без притоа да користите фигаро или било какви затоплувачки уреди со кои би ја оштетиле косата: [embedded... Читај понатаму
Отечени крајници: Најдобрите домашни третмани и кои симптоми се аларамантни
Отечени крајници: Најдобрите домашни третмани и кои симптоми се аларамантни Крајниците се масни меки ткива со овална форма, кои се наоѓаат на секоја страна од грлото. Тие се дел од лимфниот систем. Лимфниот систем ни помага да избегнеме болести и инфекции, а задача на крајниците е да се борат... Читај понатаму
Мариниран кромид во оцет – Неодолив рецепт, повкусен и од киселите краставички
Дали некогаш сте пробале мариниран кромид? Ако не, сега е вистинското време! Едноставно треба да наполните неколку тегли со овој зеленчук и уште неколку минимални состојки – подготовка која ќе ви одземе неколку минути, а ќе добиете неодолив вкус! Мариниран кромид во оцет Дали некогаш сте пробале мариниран кромид?... Читај понатаму
8-те карактеристики кои ги имаат неверојатно привлечните жени – Дали и вие сте меѓу нив?
8-те карактеристики кои ги имаат неверојатно привлечните жени – Дали и вие сте меѓу нив? Американскиот психолог д-р Арон, ги издвојува знаците според кои една жена е исклучително привлечна за спротивниот пол, односно еве кои 8 карактеристики мажите ги сметаат за привлечни и едноставно неодоливи кај жените: Дарежливите луѓе... Читај понатаму
Овие 2 хороскопски знака ќе добијат сè во Декември! – Нивната среќа ќе биде бескрајна!
Овие 2 хороскопски знака ќе добијат сè во Декември! – Нивната среќа ќе биде бескрајна! Според светските астролози, последниот месец од годината ќе биде најзначаен за следните 2 хороскопски знака, во кој истите ќе успеат конечно да се почувствуваат на врвот, да достигнат максимална среќа и да уживаат како... Читај понатаму
ТЕСТ: Кој излез треба затвореникот да го избере за да избега?
ТЕСТ: Кој излез треба затвореникот да го избере за да избега? Постојат 3 можни излези за бегство. На првиот излез стојат многу агресивни кучиња. На вториот излез е поставена бомба со 5-минутен тајмер (веќе е активиран). На третиот излез стои чувар со оружје. Кој излез треба затвореникот да го... Читај понатаму
Ќерката на Жерар Депардје направи 5 пластични операции за да не наликува на него – Еве како изгледа денес
Иако во животот на повеќето жени, таткото како главна фигура е сметан за супер херој, често пати може да наидеме и на приказни каде не постои таква блискост, а токму ваква е и приказната за француската актерка Жули Депардје., Читај понатаму
Банана крем-торта готова за 10 минути! Ништо не варите, ниту печете – Совршен вкус кој се топи во уста!
Фантастично вкусната, освежувачка и исклучително лесна торта со банани и крем е највкусното нешто што денес ќе го пробате! Нема потреба да варите, ниту пак печете нешто, а еве што е потребно за овој уникатен рецепт со кој ќе ги воодушевите вашите најблиски. Банана крем-торта Фантастично вкусната, освежувачка и... Читај понатаму
Отечени гради: 7 можни причини и кога е неопходно да посетите лекар
Отечени гради: 7 можни причини и кога е неопходно да посетите лекар Сосема природно е да се чувствувате загрижени кога ќе забележите промени во градите. Но, без грижи, промените на градите се нормален дел од женската анатомија. Сепак ако ги чувствувате вашите гради потешки од вообичаено, еве кои се... Читај понатаму