Агенда.мк  агреагтор лого
Џеј Ло и двојно помладиот Малума приредија провокативно шоу за АМА наградите
Латино дивата, Џенифер Лопез (51) никогаш не потфрлува со својот перформанс на сцената. Мега популарната Џеј Ло заедно со двојно помладиот Малума, ноќеска приреди мошне возбудливо и сензуално шоу за време на својот настап на АМА 2020 (Американски музички награди). Дуото ги изведе Pa’ Ti и Lonely,... Читај понатаму
Тејлор Свифт доби три АМА награди и постави нов рекорд
Во Мајкрософт театарот во Лос Анџелес синоќа беа доделени Американските музички награди (АМА). Водителка на шоуто беше Тараџи Хенсон, a меѓу оние кои настапија, се Џенифер Лопез, Меган ди Сталион, Малума и други. Тејлор Свифт доби три награди – уметничка на годината, поп-рок изведувачка и најдобар музички спот, за... Читај понатаму
Опозицијата и натаму се противи на онлајн гласање во Собранието
Координаторите на пратеничките групи на опозициските партии денеска претпладне не присуствувале на редовната средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, а причина за тоа, како што наведуваат, е, меѓу другите, ставањето на Предлог дополнувањето на Деловникот за работа на Собранието без договор со опозицијата. Се доведува во прашање и... Читај понатаму
Интересна трка меѓу Porsche Taycan и Harley-Davidson Livewire
Што се случува кога ќе се соочат четири против две тркала во драг трка на електрични возила, каде на мегдан излегуваат американските „мускули“ против европското инженерство? Токму тоа ќе го дознаете од видеото во прилог, каде на патеката ќе се „судрат“ Porsche Taycan и Harley-Davidson Livewire во обид да... Читај понатаму
Низ илустрации: Социјални мрежи vs. Реалност
„Еурактив“: Пазете се од епидемија на вета при проширувањето на ЕУ
Со ветото на евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, Бугарија ја користи својата позиција како членка на ЕУ за да постигне некои нејзини надворешно-политички интереси, на ист начин како што тоа го правеа многу други претходно, но проблемот е во тоа што Унијата како да нема желба и начин да... Читај понатаму
Донован Мичел го продолжи договорот со Јута
Кошаркарот на Јута, Донован Мичел се согласи со клубот да потпише максимално продолжување на договорот. Новата соработка ќе трае 5 години и ќе чини 195 милиони долари, објави „USA Today Sports“. Мичел беше избран како 13 пик во драфтот за 2017 година. Минатата сезона, 24-годишниот дефанзивец одигра 69 натпревари... Читај понатаму
Знаци дека сте во лоша и непродуктивна врска
Во здрава љубовна врска, партнерите се надополнуваат меѓу себе, за да бидат среќни. Сепак, од страв од осаменост, многумина честопати влегуваат во врска со погрешен партнер, со кого само си го губат времето. Стручњаците открија неколку знаци кои речиси сигурно посочуваат дека сте во лоша, (не)љубовна врска. Не е... Читај понатаму
Lacoste x National Geographic во соработка за колекција…
Францускиот луксузен бренд Lacoste и National Geographic открија безвременска колекција со принт од животинското царство. Ова е еден вид на прослава и потсетник за важноста на сите животински видови во светот. Инспирирана од многу амбициозниот проект National Geographic Photo Ark, оваа соработка обезбедува прослава на разновидноста на нашето животинско... Читај понатаму
Дуа Липа во кратко фустанче од Версаче на АМА, каде …
• Понеделник, 23 Ноември 2020 11:09 Дуа Липа не можеше да отпатува за да присуствува на овогодишното доделување на Американските музички награди во Лос Анџелес. Но, во рамките на манифестацијата, се одржа мини настан во „Ројал Алберт Хол“ во Лондон каде 25-годишната пејачка се појави во кратко бело фустанче... Читај понатаму