Вашата дневна агенда
Како да го направите домот здраво и безбедно место во услови кога речиси и не излегуваме од него
Facebook Twitter Pinterest Viber WhatsApp Еве што експертите советуваат како да се придржувате на општите мерки за превенција. ОПШТИТЕ МЕРКИ ВКЛУЧУВААТ: Честа хигиена на рацете со средства кои содржат 70% алкохол или миење со сапун и вода и тоа во траење од најмалку 20 секунди. Избегнување на допирање на... Читај понатаму
КОРОНАВИРУС (2019-nCov): Дневно инфо
Скопје, 27 март, 2020 – Во текот на изминатиот ден во земјава пријавени се 24 нови случаи на заразени со коронавирус во шест градови во земјава и тоа, 15 лица во Скопје, 4 лица во Куманово, две во Дебар, и по едно во Штип, во Охрид и во Тетово.... Читај понатаму
Nike AirMax 2090 инспирирани од иднината
Оваа година се одбележува 30-годишнината од Nike AirMax 90, класичната патика за трчање сакана поради чистиот дизајн и едноставните детали. Во чест на тоа футуризираната патика, спремна за патувања во вселената е тука, Nike AirMax 2090. Смелиот изглед Nike AirMax 2090 зазема јасна инспирација од Air Max 90, од... Читај понатаму
Погледнете ги овие луксузни Велигденски јајца
Дарувањето и праќањето на чоколаден подарок стана пракса и кај нас во последно време. Ова дава можност да му покажете на некого дека го сакате и почитувате. Овие Велигденски јајца кои ќе ги споменеме сега се навистина за воодушевување. Hotel Chocolat- најлуксузното и најголемото чоколадно јајце. Ова чоколадо доаѓа... Читај понатаму
Член од жирито на Ѕвездите на Гранд заразен со корона! Жирито во паника!!
SHARE Facebook Twitter Српскиот пејач Ѓорѓе Давид, член на стручното жири во познатото музичко шоу Ѕвездите на Гранд, веќе неколку дена се наоѓа во болница со воспаление на белите дробови и повишена температура. “Трет ден сум во болница! Прво на инфективно одделение, па денес сум префрлен на пулмологија. Воспаление... Читај понатаму
ВИДЕО: Принцовите Џорџ и Луи и принцезата Шарлот им …
• Четврток, 26 Март 2020 22:30 Велика Британија им се заблагодарува на медицинските лица кои се во првите линии на борбата со новиот коронавирус. И најмалите членови на британското кралско семејство се приклучија во акцијата за поддршка. Трите дечиња на принцот Вилијам и војвотката Кетрин ентузијастички ракоплескаат во новото... Читај понатаму
Зад сцената: Каролина Гочева дама со стил во модната …
• Четврток, 26 Март 2020 21:30 Со цел да се шири позитивност и оптимизам во овие моменти, Каролина Гочева го објави старо-новото видео од првата кампања снимена за италијанскиот бренд за накит Rebecca. Нашето „македонско девојче“ во својата објава на Инстаграм напиша: „Сонцето повторно ќе сјае, а приказната ќе... Читај понатаму
Филмски предлог: „Little Women“ – емотивна приказна за …
• Четврток, 26 Март 2020 20:00 „Little Women“ или „Малите жени“ е извонредна приказна која ќе ве освои. За оние кои досега не го гледале, најновиот филм на Грета Гервиг е вистинскиот филмски избор за вечерва. Ова филмско остварување, базирано на истоимената книга од авторката Луиза Меј Алкот, го... Читај понатаму
Не мораме да се видиме за да испиеме кафе заедно
• Четврток, 26 Март 2020 15:42 Од сите начини на кои пандемијата влијае на светот, социјалниот елемент е најпогоден и веројатно трајно ќе се измени во иднина. Кога прегратките и ракувањата престануваат, важно е да го одржиме контактот со луѓето кои ги сакаме и така да го подигнеме нивниот,... Читај понатаму
Секоја чест: Медицински лица и граѓани ги здружија …
• Четврток, 26 Март 2020 17:59 Некои луѓе се прекрасни и токму во моменти на очај се светлината на крајот од тунелот. Таква е групата граѓани од 3D Принт Медицинска Опрема која создава 3Д печатени заштитни маски за доктори и медицински сестри кои секојдневно се изложени на коронавирусот. Групата... Читај понатаму