Агенда.мк  агреагтор лого
Најнова состојба: Дури 62 новозаразени, 17 оздравени и …
• Недела, 31 Мај 2020 13:36 Повторно има значително зголемување на бројот на заболени од КОВИД-19. Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие, во нашата држава има 62 нови позитивни лица. Според местото на живеење, новозаразените од коронавирус се од: Скопје – 24 Тетово – 12 Куманово –... Читај понатаму
Симулирано сончево светло го уништува SARS-CoV-2 за 7 до 14 минути
Facebook Twitter Pinterest Viber WhatsApp Американските научници откриле дека симулираното сончево светло може ефикасно да го уништи новиот коронавирус SARS-CoV-2, кој е одговорен за светската пандемија со КОВИД-19. Оваа студија имала за цел да го испита влијанието на симулираното сончево светло на присутноста на новиот коронавирус и неговата постојаност... Читај понатаму
Нова состојба: 35 новозаразени, 19 оздравени и 5 …
• Сабота, 30 Мај 2020 13:59 Најновите податоци од Институтот за јавно здравје покажуваат дека во нашата држава има 35 новозаболени од КОВИД-19. По градови, новозаразените од коронавирус се од: Скопје – 22 Тетово – 6 Куманово – 4 Штип – 1 Гостивар – 1 Струга – 1 Во... Читај понатаму
„Слобода“ – слушнете ја новата песна на Тамара …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Класиката е секогаш во мода: Брачен пар од Италија …
• Петок, 29 Мај 2020 13:15 Елеонора и Роберто Мараро поседуваат стил на кој многумина се восхитуваат, па јасно е зошто мамат погледи каде и да се појават. Брачниот пар од Италија, кој стои зад брендот Mararo, не ги следи модните трендови и останува верен на безвременската класика. „Сум... Читај понатаму
Најнови податоци: Дури 52 новозаболени, 30 оздравени и …
• Петок, 29 Мај 2020 13:27 Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се регистрирани 52 нови лица заразени со коронавирусот. Според местото на живеење, новозаразените се од Скопје (26), Куманово (6), Штип (7), Тетово (9), Струга (2), Велес (1) и Кочани (1). Во изминатите 24 часа, направен... Читај понатаму
Сестрите Бела и Џиџи Хадид во едиторијал за „Вог“ …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Корисно потрошено време во карантин: „Направи сам“ …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Ангелот Роми Стријд сподели дека е бремена 2 години …
• Четврток, 28 Мај 2020 21:58 Роми Стријд е бремена. Ангелот на Victoria’s Secret сподели дека го очекува првото дете со нејзиното момче Лоренс и објави дека забременувањето не било лесно поради тоа што 7 години немала менструација и добила дијагноза синдром на полицистични јајници. Убавата Холанѓанка сподели фотографија... Читај понатаму
Роденденските фотографии на згодниот Маријано Ди …