Агенда.мк  агреагтор лого
Од распаднат таван, до прекрасен плакар: Маж ја …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Во тек со светските трендови: Кожувчанка лансира нова производствена линија за лименки!
Кожувчанка ДОО е компанија која секогаш е во чекор со светските трендови, пласирајќи ги новитетите на нашиот Македонски пазар. Нашата следна инвестиција е имплементација на комплетно нова производствена линија по најсовремена технологија за производство на лименки на која ќе се произведуваат сите наши брендови со исклучок на водите, па... Читај понатаму
„Нема крај“: Спотот за новата песна на Александар …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Ќе биде ова жешко лето, Јелена Карлеуша потполно гола во нејзиниот базен (фото)
SHARE Facebook Twitter Нема ден а да не направи некаков шок на своите фанови објавувајки фотографии на кои воопшто не се ни надевале ниту пак ги очекувале. И овој пат скандалозната пејачка Јелена Карчеуша не ги остави рамнодушни сите кои ја видоа нејзината нова фотографија на која е потполно... Читај понатаму
Piaget го отвори првиот виртуелен бутик
Виртуелниот свет стана секојдневие а Piaget е првак, го отвори првиот виртуелен бутик. Бидејќи шопингот преку интернет е подостапна во ова време швајцарскиот производител на накит и часовници ја прифати можноста за една дигитална продавница која нуди различно, ново искуство. Следејќи си го мотото „always do better than necessary”,... Читај понатаму
Yamaha Virago XV920 во изведба на Moose Motodesign
Како продолжение на опсесијата за создавање на совршен мотор на поинаков начин Moose Motodesign прилагоди Yamaha Virago XV920 како изјава за љубовта кон моторот. Овој Yamaha XV920 го дефинираат ‘drag’ задно тркало, скулптуриран издув, висококвалитетни полирани цевки од не’рѓосувачки челик, кој совршено ја одразува моќта на моторот. ... Читај понатаму
Yamaha Vigaro XV920 во изведба на Moose Motodesign
Како продолжение на опсесијата за создавање на совршен мотор на поинаков начин Moose Motodesign прилагоди Yamaha Vigaro XV920 како изјава за љубовта кон моторот. Овој Yamaha XV920 го дефинираат ‘drag’ задно тркало, скулптуриран издув, висококвалитетни полирани цевки од не’рѓосувачки челик, кој совршено ја одразува моќта на моторот. ... Читај понатаму
ШТО ЗНАЕМЕ ЗА КОВИД-19: Коронавирусот најмногу се шири кога подолго од 15 минути сте оддалечени помалку од  еден метар од заразено лице
Кога пред шест месеци во кинескиот град Вухан се појави респираторната болест КОВИД-19, предизвикана од новиот коронавирус SARS-CoV-2, малку знаевме за тоа како таа се шири и како да се бориме со неа. Иако многу стручњаци веруваат дека вирусот ќе се задржи во Кина, тој се прошири низ светот со... Читај понатаму
ВИДЕО: Мајли Сајрус сред празен стадион ја отпеа …
• Понеделник, 29 Јуни 2020 22:08 Мајли Сајрус беше меѓу ѕвездите кои зедоа учество во хуманитарниот настан „Global Goal: Unite for Our Future“. Популарната музичарка настапи сред празниот стадион „Роуз Боул“ со хитот „Help!“ на Битлси. „Посветена на оние кои неуморно работат на тестирања, лекување и вакцини за сите... Читај понатаму
ФОТО: Авантуристички пар трансформира стар автобус …
• Понеделник, 29 Јуни 2020 23:03 Љубовта кон патувањето ги инспирираше Роби и Присила да си создадат удобен „дом на тркала“. Авантуристичкиот пар купил стар училиштен автобус, посветил година и половина на реновирање и денес може со него да патува каде и да посака. Роби и Присила отсекогаш сакале... Читај понатаму