Агенда.мк  агреагтор лого
,,Туркиш Ерлајнс“ го скрши мразот на скопскиот аеродром(видео)
Утрово прво слетување по неколкумесечен застој поради Ковид 19, направи авионот на ,,Туркиш Ерлајнс“, кој од Истанбул во Скопје донесе 104 патници. ,,Го пречекавме со авијацискиот поздрав за ,,добредојде“ – воден мост во форма на виножито“-информираа од скопскиот аеродром. Веднаш по него (7:56h) слета и авионот на Пегасус Ерлајнс,... Читај понатаму
Сопругата на Ѓорѓе Балашевиќ мами комплименти во …
Шест истегнувања за поголема флексибилност
За да имате флексибилност потребно е да ги тренирате вашите мускули и тоа не е само за да правите некакви акробации или да покажете дека сте во добра форма. Да се има добра флексибилност ви овозможува да тренирате подобро, да го намалите ризикот од повреди и дури да ве... Читај понатаму
Јелена Карлеуша снима безобразно добар спот, пејачката како во „Лудиот Макс“ (ФОТО+ВИДЕО)
SHARE Facebook Twitter Јелена Карлеуша никогаш не седи мирна, па реши по изолацијата конечно да се врати на кариерата и да сними нов спот за својата нова песна. Во одлични секси костими и посебно одбрани локации Јелена изгледа како да снима продолжение од „Лудиот Макс“, како ли тоа ќе... Читај понатаму
Аеродромите во Скопје и Охрид од денеска се отворени со посебни протоколи за Ковид 19
Патниците ќе треба да пристигнат на аеродромот најмалку 3 часа пред нивниот лет, да носат заштитна маска постојано, да одржуваат физичко растојание и висок степен на лична хигиена. Согласно Одлуката на Владата на РСМ донесена на 23-ти јуни 2020 година, за повторно отворање на Меѓународниот Аеродром Скопје и Аеродромот Свети... Читај понатаму
Саша Ковачевиќ уловен со неговиот нов „бесен“ автомобил и девојката (ВИДЕО)
SHARE Facebook Twitter И ова лето Саша Ковачевиќ владее со радио станиците и ги има најголемите хитови но она по што е актуелен пејачот во балканските медиуми е и неговиот нов автомобил „Порше Панамера“ кој што чини околу 200 000 евра. Српската ТВ емисија „Папарацо лов“ успеала да го... Читај понатаму
Gentle Monster ја лансираше новата колекција очила за сонце
Gentle Monster, корејскиот бренд за очила кој е познат по начинот на изложување на своите продукти и тридимензионалното искуство кое го доживуваат луѓето при шопинг, за својата колекција Gentle Wu соработуваше со канадско-кинескиот актер Kris Wu. Колекцијата која беше лансирана минатата недела е составена од класични и модерни рамки... Читај понатаму
Кејтлин Фладагер е млада мајка која по долги години несигурност и криење на стомакот… Читај понатаму
Министерството за здравство соопшти дека во изминатите 24 часа направени се 1.140 тестирања, а регистрирани се 126 новозаболени. Читај понатаму
Моника Белучи присуствуваше на изложба во Париз и како и секогаш, измами комплименти од своите фанови. Читај понатаму