Агенда.мк  агреагтор лого
Во Репродуктивниот центар за Европски елен во НП Галичица се родија првите еленчиња
Во Репродуктивниот центар за Европски елен во Националниот Парк Галичица се родија првите еленчиња. Во периодот кој следи, се очекуваат уште нови еленчиња, изјавија од паркот на својот инстаграм профил. Нека се живи и здрави еленчињата и уште почесто да слушаме вакви преубави вести! Заследете ги на нивниот инстаграм... Читај понатаму
727 тестирани 89 нови случаи на КОВИД 19, 7 пациенти починаа
Facebook Twitter Google+ Pinterest WhatsApp Изминатото деноноќие е апсолутен рекорд на заразени и починати од почетокот на епидемијата. Во последните 24 часа се направени 727 тестирања, а регистрирани се 89 нови случаи на ковид-19. – Скопје 35– Куманово 12– Штип 27– Прилеп 1– Тетово 7– Гостивар 1– Струмица 1–... Читај понатаму
Дали индустријата за убавина ќе се промени по пандемијата?
Додека траеја рестриктивните мерки поради пандемијата, затворени беа сите салони за убавина, како и сите продавници за производи за убавина. На кој начин ова ја промени индустријата за убавина? Иако луѓето не прекинаа да се грижат за својот изглед, тие почнаа тоа да го прават на поинаков начин. На... Читај понатаму
Месечен хороскоп – ЈУНИ, 2020
• Понеделник, 01 Јуни 2020 Јуни ќе нè поттикне да бидеме попретпазливи на секое поле во животот. Уште две други планети (Меркур и Нептун) ќе ѝ се придружат на армијата ретроградни планети составена од Венера, Јупитер, Сатурн и Плутон. Ова е месец во кој треба внимателно да ги разгледуваме... Читај понатаму
Британската кралица излезе од карантин и јавна коњ
SHARE Facebook Twitter По подолго време во изолација Британската кралица Елизабета Втора излезе од карантин и во јавност откако се појави крона вирусот. Британската кралица Елизабета Втора е фотографирана како јава пони во паркот во Виндзор. Ова е првпат да е забележана надвор од палатата од воведувањето на мерките... Читај понатаму
Што сакаат да искорегираат жените на своето лице од Меган Маркл, естетските хирурзи ја откриваат тајната за совршена убавина
SHARE Facebook Twitter Жените во светот се повеќе имаат барања кон естетските хирурзи да искорегираат делови од лицето споредувајки ја Меган Маркл. Побарувачката за изгледот на Меган Маркл е во пораст, тврдат пластичните хирурзи. А сега, тие откриле што променила Меган на себе. „Меган има речиси совршено обликуван нос.... Читај понатаму
Запознајте ја Лил Микела – Дигитална, фиктивна инфлуенсерка со преку 2 милиони следачи!
Ако иднината ја замислувате со дистопични сценарија во кои што роботите имаат живот сам за себе – добредојдовте во иднината. Запознајте ја Лил Микела – фиктивен лик кој е CGI карактер, која има преку 2 милиони следачи на Инстаграм и веќе процветана музичка кариера. Проектот на Микела започнал како... Читај понатаму
„Fútbol y Rumba“: Спотот за новата песна на Енрике …
• Понеделник, 01 Јуни 2020 11:18 Енрике Иглесијас има нова песна за која соработуваше со порториканскиот рапер Емануел Сантијаго, познат како Anuel AA. Спотот за заедничката песна на двајцата музичари „Fútbol y Rumba“ е составен од видеа снимени за време на карантин на бројни славни личности. Шекил О’Нил, Лионел... Читај понатаму
ВИДЕО: Тамара Тодевска на својот роденден ја објави …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Бојко Борисов го возеше Вучиќ низ трасата на Балкански тек(видео)
Бугарскиот премиер, Бојко Борисов, домаќински го возеше српскиот претседател, Александар Вучиќ, низ трасата на гасоводниот систем Балкански тек. Претходно со хеликоптер ја надлетаа трасата на новиот автопат од српска граница до Софија. Вучиќ е во официјална посета на Бугарија. Читај понатаму