Агенда.мк

контент агрегатор

Младата мајка мисли дека со помош на своето слично искуство може да се снајде во ваква ситуација, но чекајте да дојде моментот… Научно е докажано дека смеењето го продолжува животот. На каналот Смешни видеа секојдневно се објавуваат по повеќе вакви „продолжувачи на животот“. Токму затоа и постои Мотика, да... Читај понатаму
Квалитетно означен пат во Русија (Само да не го види некој наш политичар сега пред избори!)
Очевидци го снимија овој „иновативен“ метод на обележување на патот, кој не се брише лесно затоа што никој не вози таму и прави да се чувствуваш како да возиш по нов пат. Читај понатаму
12 бизарни ресторани кои изгледаат како да припаѓаат на некој паралелен свет
Во нашиот современ свет, луѓето се борат за уникатен концепт. 88% од рестораните имаат посветен простор во нивниот буџет за маркетинг! И некои од нив се навистина успешни на извонреден начин. Во оваа статија ќе најдете ресторани кои ги привлекуваат луѓе не само со нивната храна, туку и со... Читај понатаму
Со технологија до подобар живот: Парализиран човек пешачи 30 километри на маратон, благодарение на егзоскелет од 95.000 долари
Еден човек кој е парализиран од половината надолу во последните 13 години, пешачел 30 километри на Маратонот во Лос Анџелес со помош на егзоскелет од 95.000 долари. Адам Горлицки започнал 19-часовно патување. Сообраќајот и ридовите се покажале како главна пречка за него, но Горлицки успеал да се движи низ... Читај понатаму
Под лупа: Актерката Шарлот Кирк, поради која директорот на Ворнер Брос ја загуби работата (19 слики)
Во средината на февруари 2019 година во компанијата Ворнер Брос изби скандал, во центарот на кој беше генералниот менаџер Кевин Цуџихара. Како што се испостави, тој ја промовирал младата актерка по име Шарлот Кирк, на која ѝ ветил дека ќе игра во добри филмови ако му „дава“. Девојката не... Читај понатаму
Родителите ја провериле камерата откако 1-годишната ќерка се разбудила со гребнатини, и она што го виделе им ја заледило крвта
Хедер Броу од Мичиген, забележала три длабоки „пурпурни гребнатинки“ на образот на нејзината 1-годишна ќерка, откако се разбудила од спиење. Необјаснетите повреди на нејзината ќерка Лили, ја поттикнале Хедер и нејзиниот сопруг Џош, кои живеат во куќата на неговата мајка, да ги проверат камерите. Но, откако го направиле тоа... Читај понатаму
После напорното ринење пари со лопата од улица, ред е и малку да се опушти човек. Благодарност до Бети Јаневска Кузмановска Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете и своја смешна... Читај понатаму
Фраерот сакаше да се исчалами со своето Lamborghini Performante (285.000 $), но работите тргнаа во смешна насока
За голем мерак на сеирџиите, му се случи точно она што тие му го посакаа. Инцидент се случи за време на настанот наречен „Supercar Sunday“ во Лондон, кога сопствениците на спортски автомобили се собираат и се возат низ градот. Читај понатаму
Насмевка вредна милион долари: Моментот кога бебето ги доби првите очила во животот
Ваквите моменти те прават среќен што си се родил во ова време и те тераат барем на кратко да заборавиш на лудилото што се случува околу тебе. Читај понатаму
Ова е вообичаена пракса во Кина, луѓето да седат на местата означени за лица со посебни потреби. Дедото не толерира вакво однесување. Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират! Читај понатаму