Вашата дневна агенда
Jannarelly Automotive го слави својот влез на пазарот во Велика Британија
Производителот на автомобили со седиште во Дубаи Jannarelly Automotive презентираше пет специјални модели од Jannarelly Design-1 во Велика Британија. Автомобилот UK Edition ќе биде достапен во бела, сина, црвена, зелена и сива боја, со бела решетка, хауба од јаглеродни влакна, уникатни Union Jack налепници и метални плочки UK Edition.... Читај понатаму
Трендови на патување во ерата на коронавирусот
Пандемијата со Ковид-19 е непобитен фактор за катастрофа на туристичката индустрија, но за оние кои можат да си го дозволат тоа, празниците само ќе бидат одложени, резервациите направени во иднина во време кога повторно би било безбедно да се лета. Авиокомпаниите и хотелите се среќни што можеа да понудат... Читај понатаму
Remy Martin коњак за најдобрите историски разговори
Remy Martin лансираше специјално издание на коњак во чест на својата историја. Историјата е интригирачка и само по себе неверојатна, а најдобрите разговори на оваа тема се одвиваат со чаша од најдобриот коњак… Во 1900 година во Париз бил претставен коњак пред кој 83,000 изложувачи од целиот свет се... Читај понатаму
Соработка меѓу Supreme и Lamborghini
И покрај многуте соработки кои ги има брендот Supreme, тимот кој стои зад скејт-брендот, знае каде да го насочи своето внимание. Колекцијата се состои од пачиња во смели бои, оддавајќи почит кон најбараните модели на италијанскиот бренд: Diablo, Murciélago и Aventador. Колекцијата која се состои од седум парчиња е... Читај понатаму
TAG Heuer покажува колку е моќно, смело и храбро времето
Времето е единствената работа во животот која е апсолутно непоколеблива и неизбежна. Но TAG Heuer ни носи класични парчиња за кои времето како да застанало, тие всушност добиваат поголема вредност додека стареат. Овие парчиња во текот на целата наша поединечна приказна се веќни и долготрајни, па без разлика со... Читај понатаму
Најубавите приватни острови
Многумина располагаат со луксузни станови, прекрасни вили или имоти кои се наоѓаат во близина на луксузни одморалишта, но привилегија е на малкумина да си дозволат приватен остров. Без разлика дали станува збор за парче земја во близина на Белизе или Тајланд приватните острови доаѓаат во многу различни големини, форми... Читај понатаму
The Macallan Concept Number 2, уште едно bespoke виски…
Вискито The Macallan Concept Number 2 е најновиот член на иновативната Concept Series колекција на Macallan. Оваа колекција која беше окарактеризирана како bespoke виски колекција е креирана исклучиво за Global Travel Retail. Ова виски ги слави сличностите помеѓу производството на виски и создавањето музика, двете најголеми страсти на Стивен... Читај понатаму
Автомобил од Fast and Furious стана LEGO модел
Автомобилот Dodge Charger од 1970 година што ја возеше Доминик Торето во филмот Fast and Furious стана новиот модел на LEGO. Минијатурата на Dodge Charger, автомобилот на Доминик која е со размер 1:13, може да се пофали со истите компоненти кои ги има автомобилот од филмот, V8 со подвижни... Читај понатаму
Brunello Cucinelli прикажа доста мажествена колекција за сезоната есен/зима
Brunello Cucinelli кој е опишан како „филозоф-дизајнер“ ја лансираше својата колекција за мажи за сезоната есен/зима која ја истакнува мажественоста со елегантна и сензуална нота. За оваа колекција италијанскиот бренд бил инспириран од еволуцијата на урбаните пејзажи и динамиката што ги карактеризира модерните градови. Мажот кој го претставува овој... Читај понатаму
Неверојатна колекција мебел од Себастијан Еразурис
Себастијан Еразурис е чилеански дизајнер, уметник и претприемач кој во 2017 година го основа студиото Cross Lab во Њујорк, кое ги меша уметноста, технологијата, дизајнот, истражува алтернативните идеи и влијанието на новите технологии со цел да им помогне на организациите, институциите и брендовите. Овој дизајнер доби меѓународно признание за... Читај понатаму