Агенда.мк  агреагтор лого
Мицкоски: Полицискиот час e донесен без анализа и ќе влијае на ширење на заразата
„Јас ќе се обидам да зборувам аритметички нема да зборувам филозовски, кога носите мерка таа мерка треба да има некаков резултат и вие очекувате од таа мерка некаков резултат, односно да го првенирате ширењето на вирусот и да заштитите што е можно повеќе луѓе да го заштитите здравјето на... Читај понатаму
Нагол пораст на заразените во Германија од прослави на Бајрам на Балканци, граѓаните гневни
Граѓаните се гневни, зашто тоа носи нови рестрикции. Последица: 86 заразени во самиот град и уште 18 во околината, а се претпоставува дека тие бројки и понатаму ќе растат. Поради тоа е одреден карантин за неколку стотици лица што биле во контакт со заразените. Три лица сега се наоѓаат... Читај понатаму
Почна 80-часовниот карантин за град Скопје и некои општини
Забраната за движење на граѓаните во овие општини ќе трае 80 часа, односно до понеделник до 05 часот. Во сите останати градови во земјава забраната за движење, која почна во 21 часот ќе важи до 05 часот утре наутро. Забрана за движење ќе имаат и другите денови од продолжениот... Читај понатаму
Поддршка од претседателот на ДФРМ за Горјан Тозија
А филмот за да може да се развива бара пред сè услови, од кои првиот е слободата, бара интелект и знаење за да биде препознаен, бара искуство, транспарентност, етика, почитување на законот и правилата, пишани и непишани. Сведок сум на скорешниот политички обоен, таргетиран напад на првиот човек на... Читај понатаму
Червар изненаден од трансферот на Хорват во Металург: Сигурно добил богата понуда
Хорват беше дел од селекцијата на Хрватска и на последното натпреварување на кое Хрватите беа предводени од Червар. Големо изненадување е неговиот трансфер од Загреб во Металург. Легендарното хрватско крило потпиша за во моментов третопласираниот клуб во Македонија. Но Металург очигледно цели високо, со ростерот кој го прави покажува... Читај понатаму
Ни Америка не е црно-бела
Ни Америка не е црно-бела Граѓанско образование Такер му се с’сна на Трамп: Немој да завршиш како Нерон × Читај понатаму
Роналдо само од инстаграм заработил повеќе од 50 милиони долари годишно!
Ривалството меѓу Роналдо и Меси е пресликано и со заработката на Инстаграм, Португалецот тука го држи првото место, ѕвездата на Барса е втор. Роналдо има дури 222 милиони следачи на својот инстаграм профил, па брендот кој сака преку Португалецот да се изрекламира треба богато да плати. Тој е највлијателниот... Читај понатаму
Пак коронавирус
Коронавирусов никако да попушти. Таман се порадувавме и земавме длабок здив по мерките – пак карантин во Скопје, Тетово, Куманово, Штип, Брвеница, Желино, Јегуновце… Еве го пак Скопје во маски. Фото: Роберт Атанасовски Читај понатаму
Граѓанско образование
Граѓанско образование Такер му се с’сна на Трамп: Немој да завршиш како Нерон Штета што е време на маски × Читај понатаму
Велешкото обвинителство отвори предмет по повикот за масовна посета на храмовите
Со цел утврдување на факти во предметот и евентуална кривична одговорност, соопшти денеска Јавното обвинителство на Република Северна Македонија, велешкото Обвинителство даде насоки на СВР Велес за обезбедување податоци во однос на стореното дело и испитување на околностите дали содржи обележја на кривично дело, како и во поглед на... Читај понатаму