Агенда.мк

контент агрегатор

По 10 години пауза, Џесика Алба повторно на ТВ-екраните 
Кога администрацијата на Трамп го стави „Хуавеј“ на својата црна листа, „Гугл“ го ограничи пристапот на компанијата до оперативниот систем „Андроид“. Таквиот потег може да претставува голем удар за „Хуавеј“, кој имаше цел да стане водечки производител на паметни телефони до 2020 година, пишува Си-ен-ен. „Ги почитуваме одредбите и... Читај понатаму
Голеада на „Олимпико“ во Рим, СМС спаси бод за Лацио (видео)
На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019. Скопски Вардар за противник во полуфиналето на жрепка ја доби супер-силната Барселона, тимот против кој... Читај понатаму
Батистута станува менаџер на Мидлзборо во Чемпионшип!?
На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019. Скопски Вардар за противник во полуфиналето на жрепка ја доби супер-силната Барселона, тимот против кој... Читај понатаму
Притвор за Бугаринот кој се обиде да шверцува мигранти на Табановце
Судот му определи 30-дневен притвор на бугарскиот државјанин кој се обиде да шверцува мигранти преку граничниот премин Табановце. Црински службеници при преглед на товарно возило „форд транзит“ со бугарски национални ознаки откриле мигранти во покривниот дел од возилото, во наменски приспособен простор. Од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал... Читај понатаму
Скубе: Барса е еден од најдобрите тимови во ЛШ, но во Келн се е можно
На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019. Скопски Вардар за противник во полуфиналето на жрепка ја доби супер-силната Барселона, тимот против кој... Читај понатаму
Скандал во Русија, Бане Ивановиќ не сакал да оди на допинг-тест!
На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот шампион на Европа во ракомет за сезоната 2018/2019. Скопски Вардар за противник во полуфиналето на жрепка ја доби супер-силната Барселона, тимот против кој... Читај понатаму
Хартиена чинија со листа на песни напишана од Курт Кобејн продадена за 22.400 долари
Кога администрацијата на Трамп го стави „Хуавеј“ на својата црна листа, „Гугл“ го ограничи пристапот на компанијата до оперативниот систем „Андроид“. Таквиот потег може да претставува голем удар за „Хуавеј“, кој имаше цел да стане водечки производител на паметни телефони до 2020 година, пишува Си-ен-ен. „Ги почитуваме одредбите и... Читај понатаму
Олимпијакос не се појави, ПАО стави „заклана“ кокошка на нивната клупа (видео)
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со пласманот во финалето на Мастерсот во Рим дополнително ја зголеми заработката за изминатите 6 месеци. Ѓоковиќ само од Мастерсот во Рим, каде беше поразен во финалето од Рафаел Надал, заработи 541.427 долари. За половина година вкупната негова заработка изнесува 5.268.343 долари. Тука не влегуваат... Читај понатаму
Кремљ: Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија
Русија нема никаква врска со политичкиот скандал во Австрија, каде што беше емитувано компромитирачко видео со лидерот на екстремно десничарската Партија на слободата (ФПО), Хајнц Кристијан Штрахе, што доведе до растурање на владејачката коалиција, соопшти Кремљ. „Тоа е приказна која нема, ниту може да има некаква врска со нас“,... Читај понатаму
ПСЖ нуди 100 милиони долари за Миралем Пјаниќ!?
Аргентинскиот фудбалски ас, Лионел Меси е освојувачот на трофејот „Пичичи“ по шестипат во кариерата откако сезонава беше најдобар стрелец во Примера со 36 гола. Ова е трет трофеј во низа за сјајниот фудбалер со што се изедначи со легендата на Атлетик Билбао, Телм Зар кој рекордот го постави пред... Читај понатаму