Вашата дневна агенда
Експлодира аудио бомба за мафијата:”Договорено е паѓаат случаите, Катица знае, Врховен суд ќе донесе одлука, без Заев не се може”
Пратеникот Антонио Милошоски денес од седиштето на ВМРО-ДПМНЕ објави нова аудио бомба од која може да се слушне гласот на Зоран Заев кој целосно оркестрира со одлуките на Катица Јанева и Врховниот суд. Од аудиото се дознава дека постои мафијашка спрега помеѓу Врховен суд, СЈО и Катица Јанева и... Читај понатаму
Дневен хороскоп за 23 февруари 2020: Дознајте што ве очекува во текот на денешниот ден
Овен Работа: Немојте да се потпирате на соработниците повеќе за да не бидете разочарани. Околностите може да ви се свртат. Љубов: Вашиот однос со саканата личност доаѓа до криа која би можела да ви ги расипе плановите. Здравје: Проблеми со варењето на храната. Бик Работа: Се појавуваат проблеми на... Читај понатаму
Kurir.mk

Kurir.mk

Курир февруари 23, 2020 0

Kurir.mkKurir.mkКружат теории на заговор за тажно момче, собрани се големи пари: „Измамени сте, богат е и има 18 години“ https://kurir.mk Најнови вести Sat, 22 Feb 2020 21:29:50 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.13 https://kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32×32.png https://kurir.mk 32 32 https://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/kruzat-teorii-na-zagovor-za-tazno-momche-sobrani-se-golemi-pari-izmameni-ste-bogat-e-i-ima-18-godini/ https://kurir.mk/magazin/zanimlivosti/kruzat-teorii-na-zagovor-za-tazno-momche-sobrani-se-golemi-pari-izmameni-ste-bogat-e-i-ima-18-godini/#respond Sat, 22 Feb 2020 21:29:50 +0000 https://kurir.mk/?p=307536 Јарака Бејлс и претходно... Читај понатаму
Кружат теории на заговор за тажно момче, собрани се големи пари: „Измамени сте, богат е и има 18 години“
Јарака Бејлс и претходно објавувала снимки од својот син, постигнувајќи барем одреден степен на популарност, а неколку пати се појавил и на австралиските телевизии. Кога мајката на Кваjден Бејлс, деветгодишно џуџе -момче од Австралија, објави снимка од својот син на Фејсбук како плаче и вели дека сака да се... Читај понатаму
Безобразен настап на Карлеуша: По танга и со речиси гол задник ги забавуваше гостите но и корисниците на социјалните мрежи (ФОТО)
Познати @ 21.01.2020 Драма на снимањето на „Ѕвездите на Гранд: Карлеуша толку ја разбеснела Бекута, па фолкерката станала за буквално да и ја затне устата (ФОТО) Познати @ 30.12.2019 Карлеуша си ја отвори душата за бракот со Душко: Му простив многу повеќе прељуби отколку тој на мене Познати @... Читај понатаму
Стана најпозната манекенка, доби син, па животот ја казни со пеколен пресврт: Вака денеска изгледа убавицата од спотот на Деспасито
Познати @ 22.01.2020 Се породи најпознатата плус сајз манекенка: „Ни се сменија животите“ Познати @ 12.11.2019 Живеам, но не сум жива: Познатата новинарка година дена по самоубиството на нејзината ќерка ја отвори душата и низ солзи го раскажа пеколот Познати @ 14.08.2019 ФОТО: Кејт Мос во црно бикини, обожавателите... Читај понатаму
Ефтимов: Секој наш сограѓанин во Радовиш и Радовишко со кој се среќаваме знае кој умее да работи и кој се грижи за татковината
Дејанчо Ефтимов од ВМРО-ДПМНЕ сподели статус на својот Фејсбук профил каде што пишува дека државната и локална власт со недоволното залагање и криминалот ги намали инвестициите во регионот и производството, ја загади средината, младите размислуват за работа во странска држава. -Но, Обновата е стигната пред сечиј дом.Секој наш сограѓанин... Читај понатаму
Работник пронајден мртов во хотел во Охрид- еве ги деталите
Хроника @ 21.02.2020 Туристичка агенција од Охрид направила измама Култура @ 19.02.2020 Златната соба атракција за посетителите на Музејот во Куќата на Робевци во Охрид Општини @ 13.02.2020 Заев спротивно на закон, го назначил Нефи Усеини за член на надзорен орган на Центарот за социјална работа во Охрид Читај понатаму
Мицкоски: Субвенции за градба на фасада и замена на прозорци на домовите, сончеви колектори на трошок на државата
Лидерот на ВМРо-ДПМНЕ на денешната прес-конференција најави нова низа на проекти кој што се од големо значење на граѓаните, односно проекти кои на секое семејство пола од трошокот за промена на фасада или прозорци ќе го покрие државата -Се обрзуваме на обнова која ќе овозможи енергетска обнова на домовите... Читај понатаму
ДРАМА ВО КИСЕЛА ВОДА: Со нож ја прободел сопствената мајка, а потоа ја запалил- еве ги морничавите детали
Хроника @ 21.02.2020 Го бодела со кујнски нож: Турска државјанка осомничена за обид за убиство во Гостивар Познати @ 19.02.2020 УЖАС: Поранешен рагби играч, неговата сопруга и трите деца изгореа во автомобил- ова е монструозната причина (ФОТО) Читај понатаму