Агенда.мк  агреагтор лого
Лосос на три начини
Лосос на три начини Александра Спасеска 15.05.2021 / 14:38 Рибата треба да биде на вашето мени најмалку еднаш во неделата, а еден од подобрите избори е лососот. Оваа морска риба е здрав и вкусен извор на витамините B12 и D, како и омега 3 киселини и антиоксиданси. Во 100... Читај понатаму
Новинарка во живо од бомбардирање во Газа: О Боже, морам да се тргнам!
Новинарка во живо од бомбардирање во Газа: О Боже, морам да се тргнам! Александра Спасеска 15.05.2021 / 14:09 Свет Јомна Ал Сајед, новинарка на Al Jazeera, известуваше во живо од покривот во Газа кога во израелски воздушен напад беше срамнета со земја зграда од 14 ката наспроти неа. Неколку... Читај понатаму
15 мај 1987, роден е тенисерот Енди Мареј Teaser Media Andy-Murray-4e9c027.jpg Александра Спасеска 15.05.2021 / 13:59 Images 3516-2344-2.44011004.jpg.gallery.jpg 5472.jpg 3131286-64181448-2560-1440.jpg 191113112656-andy-murray-tennis-shanghai-full-169.jpg 16160752901031.jpg AndyMurray.jpg Andy-Murray-4e9c027.jpg Andy-Murray-and-Liam-Broad-in-doubles.jpg Andy-Murray-ball-way-singles-title-tennis-Sept-10-2012.jpg andy-murray-racquet.jpg andymurrayverdasco.jpg andy-rio-t.jpg Eg3AWCCWsAE8fIM.jpg murray-montpellier-2021-practice-pic.jpg murray-rotterdam-2021-monday.jpg murray-rotterdam-2021-practice.jpg np_file_63267.jpeg np_file_65030.jpeg skysports-andy-murray-tennis_5020180.jpg usatsi-11151594.jpg _118213333_gettyimages-1154795077.jpg Британскиот тенисер Енди Мареј е роден на денешен ден, 15 мај,... Читај понатаму