Агенда.мк

контент агрегатор

Нема да поверувате: Еве како Саша Ковачевиќ ја запознал својата вереница
SHARE Facebook Twitter Поп пејачот Саша Ковачевиќ е миленик на жените од регионот. Тој ретко зборува за својот приватен живот. Саша периодов ужива во заедничкиот живот со преубавата Зорана Тасовац, бивша мисица од Војводина. Зорана позади себе има еден брак и тригодишна ќеркичка која одлично се согласува со пејачот.... Читај понатаму
Работи кои денешните деца нема ниту да ги познаваат…
Уредите кои многумина од нас денеска ги користат ќе исчезнат од употреба до времето кога ќе пораснат децата родени во последните неколку години. Денешните деца или воопшто нема да се сеќаваат на овие работи, или ќе се сеќаваат во магла. Аврам Пилтч од laptopmag.com истражил кои уреди, кои се... Читај понатаму
Дали Јелена Карлеуша ќе се врати во познатото шоу, нејзината колешка откри детали
Пејачката Марија Шерифовиќ е меѓу нај блиските пријателки на Јелена Карлеуша која меѓу првите ја тешеше својата колешка, по смртта на нејзината мајка Дивна Карлеуша. Таа во едно интервју неофицијално открича дека Карлеуша за брзо ќе се врати во шоуто на Гранд но и на своите музички обврски. Имено... Читај понатаму
Ужас: Еве како изгледале првите фотографии на Јелена Карлеуша на социјалните мрежи
SHARE Facebook Twitter Поп дивата Јелена Карлеуша секојдневно објавува фотки од нејзините модни комбинации и секси тело, а за тоа може да посведочат фановите на Инстаграм. Но, не секогаш ова било вака. Пред ЈК да го открие фотошопот, нејзините фотографии не биле толку совршени, а како изгледале истите погледнете... Читај понатаму
Сос за салата кој ги топи масните наслаги
SHARE Facebook Twitter Состојки: 2 чешниња лук2 парчиња ѓумбирСок од еден лимон½ шолја маслиново масло Подготовка: Ситно исецкајте го лукот. Ситно изрендајте ги парчињата ѓумбир, па заедно со лукот ставете ги во сад. Додадете го лимоновиот сок и маслиновото масло.Се заедно добро измешајте и прелијте врз салатата. Совет:Остатокот од... Читај понатаму
Дознајте ги тајните кои пилотите не сакаат да ви ги откријат!
SHARE Facebook Twitter Ако некогаш сте помислиле дека авиокомпаниите кријат многу работи, можеби сте во право. Одговарајќи на прашањето „Кои се тие работи кои пилотите на патничките авиони не сакаат да ги кажат?“ на еден американски форум, еден анонимен корисник кој се претставил како пилот на домашни летови (американски),... Читај понатаму
Што ќе се случи ако сите скокнеме во ист момент?
SHARE Facebook Twitter Што ќе се случи ако сите луѓе на Земјата скокнат во ист момент? Дали тоа ќе предизвика огромен земјотрес? Дали ќе ја исфрлиме планетата од нејзината орбита? Дали нешто воопшто ќе се случи? Мајкл Стивенс, домаќин на онлајн серијалот Vsauce решил да открие што ќе се... Читај понатаму
Зошто пролетта веќе не доаѓа на 21 Март?
Се до 2100 година, пролетта ќе започнува на 20 март, па дури и на 19 март. Зошто е тоа така? Виновен е календарот кој го користиме, а според кој секоја четврта година е престапна. Но, исто така, Грегоријанскиот календар вели дека секоја последна година од векот не е престапна... Читај понатаму
Приказната на еден њујоршки таксист  трогна милиони читатели!
Приказната ја пренесуваме во целост: „Пристигнав на адресата и свирнав. По неколку минути чекање, повторно свирнав. Со оглед на тоа дека тоа ми беше последното возење во смената, помислив дека би можел да си одам, но го паркирав автомобилот, излегов од него, дојдов до вратата и заѕвонив. – Еден... Читај понатаму
Одбива да јаде и да спие: Сопругата на Шабан Шаулиќ е во многу лоша состојба
SHARE Facebook Twitter Сопругата на трагично починатиот фолк пејач Шабан Шаулиќ не може да се помири со неговата смрт. Гордана Шаулиќ е сеуште во шок, а нејзината состојба не се подобрува. Извори блиски до семејството Шаулиќ за српските медиуми откриваат дека таа со денови одбива да јаде и воопшто... Читај понатаму