Агенда.мк  агреагтор лого
ДНЕВЕН ХОРОСКОП: Еден знак ќе работи на подобрување на односот со саканата личност
Овен Пред вас е фаза која може да биде многу поволна. Судбината вие наклонета засега. На полето на љубов ве очекува нова средба и познанство со личност која ќе биде оригинална и посебна. Бик Ве очекува опуштена фаза. Денешниот ден ви носи премногу промени и обврски. Може да очекувате... Читај понатаму
Наскоро ќе наполни 60 години: Додека сите зборуваат за нејзиниот изглед, еве какво дете била Лепа Брена
Ова лето, една од најпознатите музички ѕвезди на Балканот, Лепа Брена ги освои сите со својот изглед. Немаше медиум кој не ги пренесе нејзините фотографии од летниот одмор. Но, знаете ли како изгледала како дете? Ова таа го откри на социјалните мрежи со тоа што сподели фотографија од детството... Читај понатаму
Повелете на Сицилија: Ќе им дадат 3000 е. на сите кои ќе се одлучат за брак- ПОНУДАТА ТРАЕ
До пандемијата на „Ковид-19“, најбројни беа младенците и гостите на свадбите од Америка и Јапонија, но карантинот речиси целосно ја укина активноста што несела годишен приход од 50 милиони евра. Имено, најпознатата свадба, што се одржа на островот, е од филмот „Кум“, во режија на Френсис Копола, во кој... Читај понатаму
Кога ќе ја видите Џенифер Лопез како мала, ќе ви стане јасно дека влече латино корени
Да му кажеше некој на нејзиното сиромашно семејство дека ќерката ќе им стане најплатената пејачка на денешницата, немаа да поверуваат. Да, Џенифер Лопез стана тоа и многу повеќе. Денес е сопруга и мајка, трендсетерка и борец за правата на жените. Игледа совршено на 50 години, а во најраната младост... Читај понатаму
Денес требаше забраната да стапи на сила: Доналд Трамп сепак реши да се договори со ТикТок
Драмата која се случува со ТикТок во Соединетите Американски Држави никако да заврши. Претседателот на САД, Доналд Трамп одобри договор што ќе овозможи апликацијата ТикТок да продолжи да се користи во оваа земја, благодарение на новата компанија „ТикТок глобал“, со која ќе управуваат Американците. Претседателот рече дека го одобрува... Читај понатаму
На денот кога забраната требаше да стапи на сила, Трамп одобри договор меѓу ТикТок и Оракл
Претседателот на САД, Доналд Трамп одобри договор што ќе овозможи апликацијата ТикТок да продолжи да се користи во оваа земја, благодарение на новата компанија „ТикТок глобал“, со која ќе управуваат Американците. Претседателот рече дека го одобрува договор меѓу компаниите „Оракл“ и „ТикТок“, во кој може да се најде и... Читај понатаму
15-минутни видеа на телевизија: Настава за учениците преку малите екрани
Министерот за здравство Венко Филипче веќе изјави дека ќе се донесе позитивна одлука доколку се утврди дека бројот на деца кој би останал и по завршувањето на часовите не е голем. – Предност е тоа што станува збор за истата група на деца, значи не се зголемуваат контактите, тие... Читај понатаму
Лејди Гага: Јас сум среќна и депресивна истовремено
Tаа често зборува за траумата кога била силувана како 19-годишна тинејџерка. Сепак, и покрај тоа, во секоја ситуација, нагласува дека е голем борец и дека сака да биде пример за оние кои минуваат низ истите проблеми. Една од најголемите музички ѕвезди Лејди Гага се бори упорно со депресијата и... Читај понатаму
Синот на Мајкл Џексон покажа во каква куќа живее: Толку мал, а  веќе има палата
Бленкет Џексон повеќе не е дете затоа што сега има 18 години … Најмладиот син на славниот крал на поп музиката неодамна наполни 18 години и ја прослави својата возраст, а во оваа пригода, ова младо момче реши да се почести со прекрасна палата во Калабас, Калифорнија. Откако наследи... Читај понатаму
БРАТ и СЕСТРА БЛИЗНАЦИ: Се венчаа без да знаат…
Близнаците разделени од раѓањето се венчаа не знаејќи дека се брат и сестра! Ова е вест што одекна многу силно во британските медиуми, откако целиот случај беше разгледан во Горниот дом на Парламентот. Децата, наводно, биле посвоени веднаш по раѓањето од две различни семејства, за кои не им било... Читај понатаму