Агенда.мк  агреагтор лого
Халкбанк брои над 17.000 донирани садници низ македонските градови во тек на една година
Во склоп со својата иницијатива за зачувување на животната средина и подигање на еколошката свест, платформата HalkEco, Халкбанк АД Скопје достигна број од 17.000 засадени дрвjа во периодот од стартување на еко платформата, од октомври минатата година до денес. Од првата акција за садење одржана на 26ти октомври, 2019... Читај понатаму
Преубавата Маргот Роби се соблече во новиот филм (ВИДЕО)
На задоволство на секој маж, во новиот филм во кој игра Маргот Роби, конечно ќе можеме да уживаме во нејзината убавина. Новиот филм „Дримленд“ што неодамна започна да се прикажува на „Амазон премиер“, се снимал минатата година, а главната улога во неа ја игра 30-годишна австралиска суперѕвезда, која во... Читај понатаму
Нова колекција на патики на Џона Хил во соработка со Адидас
Познатиот актер кој според многумина е крал на стилот во последната декада, извади супер колекција на патики во соработка со Адидас. Џона Хил најмногу се прослави со улогата во филмот Волкот од Вол Стрит каде соработуваше со Леонардо Дикаприо. Џона Хил соработката со Адидас ја најави уште пред некоја... Читај понатаму
По трансферот на Крис Пол имаме нов моден лидер помеѓу тимовите во НБА
Oklahoma City Thunder оваа година ќе биде со сигурност еден од најмодерните тимови во новата НБА сезона. По заминувањето на Крис Пол, со сигурност ќе биде така. Не е важно дали ќе стигнат во Плеј Оф. Тие оваа година ќе ја понесат титулата за најмодерен клуб во најсилната кошаркарска... Читај понатаму
Лидерите и нивните особини
Постојат лидери, но да се биде голем лидер е нешто кое не го може секој. Има разлики секако во карактерите на секој човек и секој е посебен на свој начин. Но, има неколку карактеристики или особини кои ги делат лидерите на големи и лидери. Првата особина која е многу... Читај понатаму
Од хоби до професија
Сонот на секој иден работодавач е да го претвори сопственото хоби во поеднакво интересна и успешна работа и во неа да ужива целиот живот. Навистина нема ништо подобро кога ќе работите за пари и уживате во нешто што претходно сте го работеле бесплатно! Како хобито да го претворите во... Читај понатаму
Адидас со свој модел во чест на супертимот Југопластика
Адидас конечно се потсети кој беше најзаслужен за растот на овој бренд во Европа. Сплитска Југопластика беше три пати шампион во кошаркарска Европа, и поради нивната актуелност Адидас се проби на пазарот на Југоисточна Европа. Според некои податоци нешто над 4 милиони Адидас спортски торби биле продадени тогаш на... Читај понатаму
Дали видовте дека постојат карго чорапи со џебови?
Чорапи со џебови во кои ќе може да ставите и некој предмет? Нормално дека не, па затоа веќе и постојат мемиња на оваа тема. Замислете се само во вакви дебели чорапи во големи чизми за да ги собере со нивната големина, и со ситни парички во нив или мастики.... Читај понатаму
Дали на работа зборувате за приватните проблеми?
Колку и да сте уморни, имате некои проблеми или сте имале бурна ноќ, тоа на работа никако не смеете да го кажувате. Обидете се да ги прикриете вашите приватни проблеми од очите и ушите на вашите колеги. Пронајдовме за вас едноставно решение како да сокриете некои работи. Доколку вечерта... Читај понатаму
Рај за обожавателите на ретро автомобили (ФОТО)
Британската аукциска куќа RM Sotheby’s ја најавува неверојатната Elkhart колекција од соништата која претставува рај за секој обожавател на ретро автомобили. Оваа колекција ќе содржи разновидни модели на автомобили, започнувајќи од Италијански/Британски спортски коли, па се до класични, мини автомобили. Ќе ви ги издвоиме нашите 5 фаворити: 1964 Aston Martin DB5... Читај понатаму