Агенда.мк  агреагтор лого
Дали алкохолот влијае на дефиниција на вашето тело?!
Дали алкохолот го спречува топењето на масти? Дали има и малку вистина во страшната  изрека “пивски стомак?” Дознајте дали алкохолот ве спречува во остварување на вашата фигура од соништата. Најверојатно сте научиле уште во осмо одделение дека алкохолот е депресант кој делува на централниот нервен систем, може да се... Читај понатаму
Активности кои можете да ги правите и во зима
Кардиоваскуларните вежби можат да бидат запоставени кога станува збор за тренирање за зголемување на мускулна маса и сила. Лесно е да комплетно да се насочиме само кон тренинзите кои ни влијаат директно на надворешниот изглед,  но да не заборавиме дека она што се случува внатре е многу важно. Силно,... Читај понатаму
Омилените брендови на агентот Џејмс Бонд
Речиси секој филм за агентот 007 важи за еден од најфраерските филмски достигнувања. Од добар автомобил, добри жни, добри пијачки до врвен стајлинг. Но, дали некогаш сте се запрашале кои се брендовите кои ги носи Џејмс Бонд и всушност го прават тоа што е? Ви ги претставуваме по ред.... Читај понатаму
Инвестирајте во тегет одело
Денеска во машкиот моден свет Blue is the new black. И не само моден, туку и деловен свет. Најважно е да имате тегет одело. Без разлика дали во лето или зима, во опуштени прилики или бизнис моменти, сината боја е универзална. Покрај тоа, кај сината боја постојат голем број... Читај понатаму
Водич за носење на елек под сакото (ФОТО)
Пред да почне нормалната тура на свадби, проверете точно што значи да се носи елек под вашето одело, или над кошулата. Има неколку правила, за должината, стилот, видовите, кои добро е да ги знаете. Пред да се пуштите во анализирање на инфографикот, посетете го и делот со машни на FridayShop, затоа... Читај понатаму
Vacheron Constantin го има приматот на часовник на Џентлмените (ФОТО)
Богатите и успешни луѓе можат да си дозволат одреден тип на луксуз и да си купат она што најмногу го посакуваат. Но, кога се работи за часовници, можеби не секој од нив знае дека ако инвестира во Vacheron Constantine тој инвестира во себе, во иднина, инвестира во имиџот пред... Читај понатаму
Елон Маск го зголемува своето богатство
Сопственикот на Амазон Џеф Безос е убедливо најбогат човек на светот, додека директорот на „Тесла“, Елон Маск го престигна извршниот директор на Фејсбук, Марк Цукерберг и стана четврта најбогата личност во светот. Акциите на производителот на електрични возила се зголемија скоро 10 проценти вчера, со што вредноста на Маск... Читај понатаму
Како да се справите со најскапата работа во светот
На сите нас ни фали време. Ама многу време. Најскапата работа на светот е времето. Како и многу други луѓе сигурно сте с енашле во ситуација кога имате навистина голем број на проекти што треба да ги завршите, а време немате за сите. Еве неколку совети што би ви... Читај понатаму
Правила за успех кои мора да ги почитувате
За успех е потребно да вложите труд, многу енергија, и жртвување.  Тој не доаѓа сам по себе. Еве кои се според нас правилата за успех. 1. Излезете од вашата „удобна зона“ Парсонс вели дека среќата постигната во опкружувањето на удобната зона не е многу важна и ги поттикнува луѓето... Читај понатаму
Прва виртуелна изложба на фотографот Коста Дупчинов – „Носталгија“ со фокус на старите занаети
Фотоизложбата „Носталгија втор дел“ на фотографот Коста Дупчинов,  во чиј фокус се старите занаети, од денеска е отворена и виртуелно. На изложбата се презентирани 34 фотографии оригинално испечатени на фото платно. Колекцијата на фотографии е составена од моменти и емоции доловени преку уметничка фотографија. Портрети на херои на едно... Читај понатаму