Агенда.мк  агреагтор лого
Јакни кои ќе ја одбележат зимата (ФОТО)
Јакните, оние тешките, зимски јакни, со крзна и полни со пердуви само што не сме почнале да ги носиме. Некако деновиве зимата ни е пред врата и е ладно навистина. Но, тоа не треба да не спречи, туку напротив треба да ни биде причина да облечеме добра јакна и... Читај понатаму
Каков часовник носи Луис Хамилтон?!
Многу познати личности се репрезенти на голем број светски брендови на часовници. На пример Роџер Федерер е на Ролекс, Дејвид Бекам е на Тудор, Рафаел Надал е на Ричард Мил, а Луис Хамилтон е на IWC. IWC SCHAFFHAUSEN е можеби еден од најдобрите светски брендови на часовници во светот,... Читај понатаму
Што треба да знаете пред да отпатувате некаде
Прва работа која треба да ја знаете е дека треба да ги почитувате мерките и да се воздржите од патувања. Но, сепак, доколку одлучите или морате да одите некаде треба да внимавате на некои работи кои се многу важни. Не се само дезинфекционите средства, пасошот и маската. Прва работа... Читај понатаму
Фризури кои никогаш не излегуваат од мода
Машки фризури кои никогаш не излегуваат од мода е нешто најдобро за мажите со стил. Не експериментирајте со модерни итренди фризури. Тоа не е воопшто фраерски, туку напротив, тотално е невкусно. Еве кои фризури важат за класика и безвременски. Кратка фризура како Идрис Елба и Бред Пит Француска фризура... Читај понатаму
Мажи на годината 2020 во сабота со почеток од 21 часот на МРТ1 (ВИДЕО)
Оваа сабота (28.11.2020) со почеток во 21 часот на МРТ1 ќе можете да го погледнете официјалниот избор на Мажи на годината за 2020 година во Македонија, настан кој има многу што да понуди. И оваа година низ наградите ќе ве води нашата и ваша Миа Костова. Настанот е во... Читај понатаму
Специјалната емисија за Мажи на годината во организација на Џентлмен Магазин (ВИДЕО)
Полека се доближува датумот кога ќе ги избереме најуспешните мажи во Македонија за 2020 година. Нстан кој за прв пат се одржа во 2018 година во организација на првиот онлајн магазин за мажи кај нас Friday.mk или наскоро Џентлмен Магазин. Во оваа специјална емисија зборувавме со дел од организаторите... Читај понатаму
Apple мора да плати 113 милиони долари казна
Ви текнува на големата афера на Епл кој тенденционзо ги забавуваше старите модели на iPhone моделите? Вчера излезе одлуката во јавноста со кој се казнува Епл да плати казна од 113 милиони долари за забавување на старите модели. Наместо да го открие проблемот или да ги замени батериите на... Читај понатаму
Анџелина Џоли во врска со Мики Рурк?!
Познатата и преубава Анџелина Џоли според светксите медиуми има нов дечко. И тоа не е било кој. Според нив Анџелина е во врска со Мики Рурк, познатиот холивудски глумец. Доколку е сето ова вистина, дефинитивно убавите круши, “свињите” ги јадат. Фото: Getty Images LOS ANGELES, CA – JANUARY 25:... Читај понатаму
5 модни икони кои секој ги знае
Низ годините се појавија совршени стилски модни икони во светот на мажите кои и ден денеска се пример на многумина. Доколку барате некоја инспирација или пак рол модел ви ги претставуваме 10-те најстилски мажи на 20 век според Friday.mk Започнуваме од првиот 1. Џани Ањели 2. Стив Меквин 3.... Читај понатаму
Најубавите божиќни реклами на Кока Кола досега (ВИДЕО)
Кока Кола е компанија која дефинитивно има најдобар маркетинг. Со години, откога паметиме за нас, Кока Кола имале најубави реклами кои емотивно не погодувале. Го паметиме најубавиот Дедо Мраз кој е секогаш кај нив. Го паметиме култниот камион. Денеска ќе ви ги претставиме најубавите реклами на Кока Кола за... Читај понатаму