Агенда.мк

контент агрегатор

Како да ја натерате вашата девојка да вежба без да ја навредите дека е дебела
Не е ич лесно. Малку треперење на гласот, несигурност во вашата изјава, и одма ќе се издадете што мислите, а тоа е дека вашата девојка додала некое плус кило за празниците. Затоа бидете сигурни во намерата, искрени, и додајте плус предлози за да не искочи дека сте премногу директни.... Читај понатаму
Дали мислите дека Нејмар треба да го смени својот фризер?
Истото ова прашање го псотавивме на нашиот Инстаграм профил (кој мора да го следите на линков), и одговорите беа слични како и коментарите низ цел свет. Едно големо ДАААААААААААААА! Иако стартот на неговарата кариера не најавуваше вакви откачени експерименти (како и сите Бразилски фудбалери досега), сепак последниве неколку години... Читај понатаму
Навики кои ќе ви донесат успех и пари во животот
Работата е место кое ќе го посетувате највеќе во својот живот. Без оглед дали некаде сте на пракса или веќе сте го добиле работното место, многу е важно од првиот момент да го засакате она што го работите. Доколку после некое време завладее монотонија или ја загубите мотивацијата, ви... Читај понатаму
Дали сте запознаени со новиот iPhone XI? Драма е!!
После лошиот период на Apple со XS i XR, конечно го дочекавме најдоброто, со појавата на новиот iPhone XI кој ќе започне со продажба оваа пролет. Да бидеме искрени, ние сме воодушевени. Одличен нов дизајн, перфектни бои, новитети за кои слушавме со месеци се исполнија како трите нови модели, новиот безжичен интернет,... Читај понатаму
7 продукти за нега кои ќе ви овозможат да изгледате како Бекам
Фудбалската и стилска икона Дејвид Бекам содржи повеќе од неколку изгледи со кои оствари најдобар впечаток во модниот свет и е во центар на вниманието веќе со години. Но, никогаш не знаевме која е тајната која стои позади овој прекрасен фудбалер. Станува збор за House 99, заедница која е именувана по... Читај понатаму
Причината поради која мажите започнаа да гледаат женска гимнастика – Кејтлин Охаши
Девојката по име Кејтлин Охаши го полуде интернетот со својот одличен музички перформанс. Кога станува збор за ритмичката гимнастика, ретко е да најдете маж кој е фан на овој спорт, но после оваа статија, верувам дека многумина ќе го променат нивното мислење. Пред 3 дена, младата гимнастичарка Кејтлин Охаши оствари... Читај понатаму
Иновативно видео за љубителите на пивото
Секој љубител на пиво треба да знае да отвори пиво без отварач. Секогаш кога имате собиранка со пријателите или пак они доаѓаат кај вас на гости, задолжително е да имате гајба пиво до вас, која ќе ја поделите со вашата екипа за да имате незаборавна забава. Меѓутоа, многу често... Читај понатаму
Рајан Рејнолдс е новото заштитно лице на Giorgio Armani
Новото лице на познатиот бренд Giorgio Armani е неверојатниот актер Рајан Рејнолдс. Канадскиот глумец потпиша договор со Италијанската модна куќа, со цел да стане главен лик во новата кампања за парфемот Armani Code Absolu. Рекламната кампања официјално ќе започне со емитување следниот месец. Во врска со славниот Рејнолдс, дизајнерот Giorgio... Читај понатаму
Huawei Facing Emotions – револуционерната апликација на Huawei која помага на лицата со оштетен вид
Дали некогаш сте се запрашале која е функцијата на поплочувањето со испакнини на пешачките премини, скалите и влезовите? Тоа е во суштина начин со кој лицата со оштетен вид се предупредуваат на можна опасност, која е една од многуте иновации која им помага на лицата со оштетен вид да... Читај понатаму
Македонецот кој совршено го владее бизнис стилот
Дали знаете кој е Горан Митров? Горан е бренд менаџер во Елена Лука, а исто така е еден од највлијателните мажи за Инстаграм кај нас. Нашиот тим досега има соработувано со него, но никогаш не ни е доста од неговите совршени модни комбинации. Она што прво ќе го забележите... Читај понатаму