Агенда.мк

контент агрегатор

Џесика Алба на шопинг со трите деца во Лос Анџелес
„Ќерка ми тргна во градинка денес, но јас сум таа …
• Петок, 16 Август 2019 13:06 Мајка го раскажа своето искуство од првиот ден во градинка на ќеркичката за да сподели важна лекција, а тоа е дека убавината не доаѓа од облеката и дека децата не треба да се принудуваат да носат нешто што не го сакаат. Кристин Лансфорд... Читај понатаму
„Се грозев од себеси“: Маж ослабе 40 килограми и …
• Петок, 16 Август 2019 12:20 Маж, кој се срамел и грозел од сопственото тело, ослабе 40-тина килограми и сега освојува женски срца со привлечниот изглед. „Потенцијалот е неограничен ако ги надминеш стравот и изговорите“ – вели Грант Сандерс од Лас Вегас, кој пред девет години ја започнал трансформацијата.... Читај понатаму
Сестринска љубов: Девојче не дозволува никој да ја …
• Петок, 16 Август 2019 Љубовта меѓу сестрите е прекрасна, силна и безусловна. Честопати, тие чувствуваат потреба да се штитат една со друга, а доказ за тоа е малата Хенли. Видеото од малата заштитничка стана вирален хит на социјалните мрежи. На снимката се гледа како девојчето лежи во болничкото... Читај понатаму
1 на 75 милиони: Мајка забременила по природен пат со …
• Петок, 16 Август 2019 10:38 Мајка, која зачнала со четворка по природен пат, ни дозволува да ѕирнеме во нејзиниот живот со четири бебенца преку фотографиите на Instagram. Лордес Санчез имала 25 години кога открила дека е бремена. На првиот преглед, ѝ рекле дека станува збор за еден или... Читај понатаму
Оливија Њутн-Џон позитивна и полна со ведрина …
• Четврток, 15 Август 2019 15:35 Оливија Њутн-Џон со позитивна енергија и оптимизам се бори со ракот во напреден стадиум. 70-годишната ѕвезда од „Брилијантин“ присуствуваше на The Industry Dance Awards & Cancer Benefit Show, каде ја прими Наградата за животно дело, а фановите со задоволство коментираат за нејзината широка... Читај понатаму
Турските актери Фахрие Евџен и Бурак Озчивит со …
• Четврток, 15 Август 2019 14:35 Во овие пеколно жешки денови, Фахрие Евџен и Бурак Озчивит се разладуваа во Бодрум. Славните турски актери беа фотографирани од папараците додека уживаа во и покрај базен, а нивното синче Каран заедно со дадилка ги гледаше од куќата. View this post on Instagram... Читај понатаму
Антракс – причинител, симптоми, пренесување кај …
• Четврток, 15 Август 2019 Антраксот е потенцијално смртоносно, инфективно заболување, предизвикано од грам позитивна бактерија, кое ги афектира животните, а во одредени случаи и човекот. Болеста во развиените делови од светот, вклучувајќи ја и Европа, се јавува исклучително ретко, па во последните години, на Стариот Континент се регистрирани... Читај понатаму
• Четврток, 15 Август 2019 12:22 Љубовта постои во многу форми, облици и големини. Љубовта не е само она чувство кое вљубените партнери го имаат еден за друг, таа е сила на природата која постои насекаде околу нас – меѓу пријатели, браќа, сестри, брачни партнери, родители и деца, млади... Читај понатаму