Агенда.мк

контент агрегатор

„Мајчиниот ум е исполнет со љубов и грижи“: …
• Среда, 21 Август 2019 11:50 „Намести го креветот“, „Зготви вечера“, „Одговори на мејлот“, „Биди добра пријателка“, „Дали правам доволно?“, „Дали сум добра мајка?“… Мајките имаат илјадници работи на ум и никогаш не прават пауза. Фотографката Кајла Матокс се обиде преку фото-серијал да долови како навистина изгледа мајчиниот ум.... Читај понатаму
Медениот месец нема крај: Хајди Клум со новиот …
• Вторник, 20 Август 2019 23:49 Хајди Клум и Том Каулиц организираа свадбена прослава во Италија на почетокот на август, а оттогаш парот ужива на меден месец на идиличните места околу Капри. 46-годишниот супермодел и 29-годишниот музичар си разменуваа нежности додека пловеа низ бистрите води на италијанското крајбрежје. Младенците... Читај понатаму
Најпознатиот јутјубер PewDiePie се ожени и ги сподели …
• Вторник, 20 Август 2019 16:20 Најпознатиот јутјубер PewDiePie, чие вистинско име е Феликс Арвид Улф Шелберг, стапи во брак со својата сакана Марција Бизоњин, точно осум години откако се запознале. 29-годишниот младоженец и 26-годишната невеста споделија фотографии од свадбената церемонија во Лондон, каде го изговорија судбоносното „ДА“ пред... Читај понатаму
15-те најдобри острови на светот за 2019 од кои 4 се во …
• Вторник, 20 Август 2019 15:17 Travel + Leisure ја комплетира годинешната листа на Најдобри острови. Илјадници читатели ги оценуваа островите според природните убавини, плажите, храната и гостопримливоста. Грција со живописните Санторини, Милос, Крит и Парос е најзастапената земја на списокот. 1. Шри Ланка 2. Палаван, Филипини 3. Бали,... Читај понатаму
ВИДЕО: Вака ќе изгледа вечното почивалиште на Тоше …
• Вторник, 20 Август 2019 12:05 Веќе извесно време, фановите на Тоше Проески се незадоволни од изгледот на гробното место на кое почива нашиот пејач со ангелски глас. Градоначалникот на Општина Крушево, Томе Христоски, објави дека во тек е тендерската постапка и дека за краток период ќе се започне... Читај понатаму
Лејтон Мистер шармантна во цветен фустан покрај …
Тарик Филиповиќ со убавата сопруга Лејла на …