Агенда.мк

контент агрегатор

Трогателна фотосесија: Маж низ солзи ѝ ја бричи …
• Четврток, 22 Август 2019 15:10 Бурите во животот нè градат во силни личности… Фотосесија, која го рефлектира почетокот на тешката борба со ракот на една жена, деновиве го обиколуваат светот. На трогателните фотографии, маж со солзи во очите ѝ ја бричи главата на саканата која боледува од рак... Читај понатаму
ВИДЕО: Анџелина Џоли со гордост и насолзени очи го …
• Четврток, 22 Август 2019 13:18 Како и секој родител, Анџелина Џоли емотивно го доживеа заминувањето на факултет на најголемиот син. Холивудската ѕвезда беше снимена додека со синот Медокс го разгледуваше Yonsei University, каде што тој ќе студира биоинженеринг. „Се трудам да не плачам“ – вели Џоли додека разговара... Читај понатаму
Апел за помош за 20-годишниот Дарко од Ресен со …
• Четврток, 22 Август 2019 12:15 Дарко Циревски има потреба од помош. 20-годишното момче од Ресен при скок во вода го повредил петтиот вратен пршлен, при што настанала повреда на ‘рбетниот мозок. Нему му е дијагностицирана квадриплегија (одземеност на раце и нозе). „Квадриплегија претставува парализа на сите четири екстремитета.... Читај понатаму
Рефлексологија – ослободете се од болката со …
• Четврток, 22 Август 2019 Рефлексологијата претставува холистички третман, кој вклучува масажа и аплицирање на притисок на одредени рефлексни точки на стапалата и нозете. Според оваа древна наука, рефлексните точки се поврзани со одделни специфични органи од телото, па стимулацијата на конкретните зони со помош на масажа, би довело... Читај понатаму
Турската актерка Фахрие Евџен беше мета на критики …
• Среда, 21 Август 2019 22:00 Фахрие Евџен се соочи со злобни коментари поврзани со нејзината тежина. 33-годишната турска ѕвезда доби критики за покачените килограми по раѓањето на нејзиното прво дете откако беше фотографирана на одмор во Бодрум и на аеродром. Убавата актерка, позната по улогата на Неџла од... Читај понатаму
„Не беше лесен избор“: Алиса Милано сподели дека …
• Среда, 21 Август 2019 15:51 Алиса Милано отворено проговори за прекинувањето на две бремености во младоста и објасни зошто се решила на такви чекори. 46-годишната актерка од серијата „Волшебнички“ сподели дека направила два абортуса во 1993 година. „Во тоа време, не бев подготвена да бидам мајка, па избрав... Читај понатаму
Од малтретирано дете со бујна фантазија, до креатор …
• Среда, 21 Август 2019 13:25 Волт Дизни е човекот заслужен за креирањето на најубавите цртани филмови и за создавањето на „најсреќното место на светот“ – Дизниленд. Но, за да стигне до огромниот успех, иновативниот аниматор морал да изоди по трнлив пат. Видео накратко ја прикажува неговата животна приказна,... Читај понатаму