Агенда.мк  агреагтор лого
Турската актерка Бергузар во бикини 4 месеци по …
• Понеделник, 06 Јули 2020 22:30 Бергузар Корел се гордее со сите стрии и целулитот кои ѝ ги подари мајчинството. Турската актерка сподели фотографии на кои позира во бикини, четири месеци по раѓањето на второто дете. 37-годишната филмска ѕвезда се пошегува на своја сметка за покачената тежина по бременоста.... Читај понатаму
Хит костими за капење за најнепредвидливото лето …
• Понеделник, 06 Јули 2020 21:50 Летната сезона годинава започна невообичаено. Да, апсолутно нурнуваме во непредвидливо лето во кое не знаеме кои патишта до плажи ќе ни бидат отворени, но тоа не го запира женското око да талка по идеалниот костим за капење. Независно дали ќе се разладувате во... Читај понатаму
Бродот пловеше по реката Сена од Ајфеловата кула до Нотр Дам, додека десетина… Читај понатаму
Изминатиов период, додека светот се соочува со пандемијата од КОВИД-19, а бизнисите ги трпат економските… Читај понатаму
Тијана Дапчевиќ на плажа во Грција со семејството, …
Тијана Дапчевиќ моментално престојува во Грција. Славната пејачка сподели неколку фотографии од одморот со сопругот Милан и синот Вук. „Можам да се сликам со голи нозе и со целиот целулит бидејќи е МОЈ и нема да ставам филтери, бидејќи секоја бразда на моето тело е МОЈА и секоја има... Читај понатаму
78 новозаразени, 172 оздравени и 5 починати од …
• Понеделник, 06 Јули 2020 13:21 Министерството за здравство објави дека во изминатото деноноќие се направени 894 тестирања, а се потврдени 78 новоинфицирани со новиот коронавирус SARS-CoV-2. Според местото на живеење, новозаболените со КОВИД-19 се од: Скопје – 26 Куманово – 4 Дебар – 1 Штип – 17 Тетово... Читај понатаму
Сочна туна салата
• Понеделник, 06 Јули 2020 Колоритна, сочна и исполнета со свежина. Оваа туна салата ќе ја подготвувате секогаш кога ќе сакате здрав оброк кој заситува, ве полни со енергија и го зајакнува имунитетот. Состојки 5 поголеми листа марула 1 краставица 1 домат 1 зелена пиперка 2 ротквици 1 морков... Читај понатаму
„Користевме погрешна заштита“: Парови на забавни …
© 2009-2020 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Меланија Трамп во фустан со „чкртаници“ за Денот …
Нови податоци: 115 новоинфицирани, 40 оздравени и 7 …
• Недела, 05 Јули 2020 15:40 Министерството за здравство соопшти дека во изминатото деноноќие се направени 1.032 тестирања, а се потврдени 115 новоинфицирани со новиот коронавирус SARS-CoV-2. Според местото на живеење, новозаболените со КОВИД-19 се од: Скопје – 53 Куманово – 4 Дебар – 6 Штип – 3 Прилеп... Читај понатаму