Агенда.мк

контент агрегатор

Бела Хадид сензуална во црвен асиметричен фустан на …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Strongbow и Apple Bandit – ново природно сајдер освежување од …
• Понеделник, 20 Мај 2019 17:37 Пивара Скопје на пазарот лансираше нова категорија пијалаци – САЈДЕР. Сајдерот е еден од најпопуларните нискоалкохолни освежителни пијалаци во светот. Пивара Скопје лансира два сајдер брендa од портфолиото на Heineken: Strongbow, водечки премиум бренд во оваа категорија во светски рамки, како и брендот... Читај понатаму
Медицинско чудо во Хрватска: Успешно раздвоени …
• Понеделник, 20 Мај 2019 15:21 Медицинскиот персонал во Клиничкиот болнички центар „Ребро“ во Загреб има за што да слави. Сијамските близначки, кои пред повеќе од два месеци беа успешно раздвоени во центарот, одлично напредуваат и се во добра здравствена состојба. Валентина и Кристина се родија на средината од... Читај понатаму
Елегантна дама: Кански моден маратон на …
• Понеделник, 20 Мај 2019 14:18 Моника Белучи присуствуваше на неколку свечености во рамките на Канскиот филмски фестивал. Италијанската убавица пленеше на црвениот тепих по повод премиерата на нејзиниот најнов филм „Les Plus Belles Annees D’Une Vie“ (The Best Years of a Life). Елегантниот фустан од Диор таа го... Читај понатаму
Драгана Лошкова: Успешна, амбициозна и природна
• Понеделник, 20 Мај 2019 13:10 Интервјуто со Драгана Лошкова за Магнетик е спонзорирано од Marella. Најновиот проект на кој премиерата е овој месец во МНТ е „Макбет”. Како е да си дел од овој проект? Заедно сте во тим со Сашко Коцев, кого ретко го гледаме во ваков... Читај понатаму
Криси Тиген со Џон Леџенд и ќеркичката Луна на …
По 2-годишна врска, Скарлет Јохансон се вери со Колин …
Тамара пристигна во Скопје, беше топло пречекана од …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму
Кралското семејство во природа: Кетрин и Вилијам со …
• Понеделник, 20 Мај 2019 10:05 Војвотката Кетрин и принцот Вилијам споделија неодоливи семејни фотографии од посетата на градината „Враќање во природата“, која ќе биде претставена во рамките на градинарската изложба „Chelsea Flower Show“. Принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луи се забавуваа со своите родители додека се лулаа... Читај понатаму
Меган Маркл и принцот Хари споделија видео со …
© 2009-2019 Femina.mkСите права задржани Содржините на Femina.mk се заштитени со Законот за авторски права.За секоја форма на користење на делови од овој веб сајт или цели статии за комерцијални цели, потребна е писмена согласност од Femina.mk. Читај понатаму