Агенда.мк  агреагтор лого
Vogue Italia им го посвети јануарскиот број на животните
Насловната страна на јануарскиот број на италијанскиот Vogue ја краси убавината на животинскиот свет. Според Емануеле Фарнети, уредникот на италијанската модна библија, исто како и минатата година, Vogue Italia решава да го посвети јануарското издание на животната средина, а годинава во фокус ги става животните.  Читај понатаму
Наградата European Shooting Stars 2021 за актерката Сара Климоска на 71. Берлинале
Младата и талентирана актерка Сара Климоска стана добитник на престижната награда European Shooting Stars во склоп на 71. издание на Берлинале годинава. Сара, заедно со уште 10 други млади актери е добитник на наградата, која има долга и престижна традиција и се доделува на млади актери и актерки во... Читај понатаму
Daddy Dressed Me: Татко кој шие облека за својата ќерка
Дека врската помеѓу таткото и неговата ќерка е посебна, потврдува профилот на Американецот Мајкл Гарднер од Филаделфија. Тој е татко кој стои зад Инстаграм профилот @daddydressesmebymg на кој прикажува фотографии од облеката која ја шие за својата ќерка Ава. Првото парче гардероба за својата ќерка го сошил кога имала... Читај понатаму
Комбинации со кои Кејт Мидлтон се збогуваше засекогаш
Кога некој ќе стане дел од кралско семејство, а притоа не припаѓал таму отсекогаш, ќе мора да заборави на претходниот живот, а тоа значи и начинот на кој се облекувал и однесувал. Ова секако не ја одмина ниту Кејт Мидлтон. Сега е пример за елегантен и едноставен дамски стил,... Читај понатаму
Комбинации со кои Кејт Мидлтон се збогуваше засекогаш
Кога некој ќе стане дел од кралско семејство, а притоа не припаѓал таму отсекогаш, ќе мора да заборави на претходниот живот, а тоа значи и начинот на кој се облекувал и однесувал. Ова секако не ја одмина ниту Кејт Мидлтон. Сега е пример за елегантен и едноставен дамски стил,... Читај понатаму
Тенисерката Наоми Осака е новото заштитно лице на Louis Vuitton
Успехот на младата тенисерка Наоми Осака би можел да се опише како брзо лансирање кон ѕвездите. Откако во 2016 се квалификуваше за Grand Slam турнирот, потребни и’ беа само две години да ги освои US Open и Australia Open. Во 2020, оваа јапонско-американска тенисерка стана најплатената спортистка во светот.  Читај понатаму
Нов тренд на повидок: Познатите се откажуваат од социјалните мрежи
Британската монархија отсекогаш била скандалозна, иако се стремела кон поставување позитивни примери, па се надеваме дека овој пат и навистина ќе го сторат тоа. Гласнините шепотат дека Меган и Хари засекогаш ќе ги напуштат социјалните мрежи.  Пред две години во април, Војводата од Сасекс и неговата понежна половина го... Читај понатаму
Вторник во џинс + џемпер + зимско сако
Добро утро. Ако им веруваме на прогнозите, студеното време ќе се задржи некое време, а се надеваме дека ќе му се израдуваме и на снегот. Нашата денешен предлог комбинација е слоевита и топла.  Составена е од џинс во случајов бел, кој е во комбинација со топол џемпер во сина... Читај понатаму
New Year – New Me: Новогодишните одлуки завршуваат во моментот кога ќе ги напишеме
Ако им веруваме на статистиките, тие велат дека новогодишните одлуки завршуваат во моментот кога ќе ги напишеме. Добро, можеби не буквално, но после недела и пол да.  Но, сепак ги правиме. Најчестите одлуки годинин наназад се оние за здрав живот, поточно – сакам да ослабам и сакам да имам... Читај понатаму
Светско, а наше: Славица Ангелова блеска во Елена Лука во спотот за „Сакам сè“
Викендов на денот на својот 19-ти роденден, младата и талентирана Славица Ангелова онлајн го промовираше видео записот за нејзината нова песна „Сакам сè”, како најава за убав старт на новата година. Читај понатаму