Агенда.мк  агреагтор лого
Еротска најава: Џеј Ло комплетно гола на фотографиите за новата песна
Џенифер Лопез дефинитивно знае како да го привлече вниманието. Речиси и да нема ден да не напрви нешто со што ќе си го обезбеди местото во медиумите, а и кај публиката, а тоа внимание секако ѝ носи заработувачка. Овој пат, одлучи најавата за новата песна „In the morning“ да... Читај понатаму
Четврток во памучен фустан и високи чизми
Добро утро. Викендот се ближи, се надеваме дека тоа дополнително ви го подобрува расположението. Нашиот денешен предлог е женствена комбинација. Црн топол памучен фустан со долги ракави, со широко здолниште е парче кое можете да го комбинирате на многу начини. Во конкретниов случај е во склад со кариран капут... Читај понатаму
Почина спортската икона Марадона
Спортскиот свет тагува! Вечерва низ светските медиуми одекна веста дека Диего Армандо Марадона, најдобриот аргентински фудбалер починал во 60-та година од животот. Пред две седмици тој бил хоспитализиран и имал операција на хематом на мозокот. По операцијата бил пуштен на домашно лекување, но за жал не успеа да го... Читај понатаму
Зошто ја одбравме Кисела Вода за локација за нашиот објект Futura? – Втор дел
Кисела Вода е една од најубавите населби во Скопје. Далеку од бучавата, но блиску до сите места кои му даваат значење на урбаното живеење. Читај понатаму
Креативни идеи како празнично да ги украсите прозорците
Многу често потребен е само мал поттик што ќе ви ја разбуди фантазијата и ќе ве мотивира да создадете чуда. Ова особено важи во празничниот период што е пред нас. На сите ни недостига таа позитивна атмосфера и новогодишна магија, па не е чудно што повеќето од вас веќе... Читај понатаму
„Нутела“ има свој фантастичен божиќен џемпер
Божиќните џемпери (Ugly Christmas Sweaters) или ги сакате или не. Ако сте во првата група, тогаш сигурни сме дека и првиот ваков модел на компанијата „Нутела“ ќе ви се допаѓа. Основата е црвена, а збогатен е со бели шари и секако во средината има еурокрем теглички, меѓу кои има... Читај понатаму
Седум топли парчиња што секоја жена треба да ги поседува во гардероберот
Со промена на сезоната, доаѓа и преуредувањето на плакарот. Иако календарски има нешто помалку од месец дена до доаѓањето на зимата, сепак ниските утрински температури не’ потсетија дека е време да ги ставиме во фокус топлите парчиња. Токму тоа е фокусот на овој текст. Ако планирате да го средите... Читај понатаму
Дуксерите го диктираат модното темпо оваа зима – селектиравме 10 супер модели
Поголемиот дел од времето годинава го поминуваме дома, како што наметнува и актуелната ситуација. Голема е веројатноста дека така ќе продолжиме и во текот на целата зима. Ако гледаме од моден аспект, секако дека тоа се одразува и на нашиот избор на облека што овојпат е со акцент на... Читај понатаму
Екипата на „Медена земја“ реагира: На Атиџе и семејството Сем им беше дадена несебична помош
Деновиве сведочиме на хуманитарни акции поврзани насочени кон Атиџе, проследени со различни коментари, а најчесто упатени кон екипата која го работеше документарниот филм, потенцирајќи дека ја заборавиле и оставиле беспомошна. За да ги расчистат недоразбирањата и неиформираноста, упатија официјално соопштение, кое во целост ви го претставуваме во продолжение: „По... Читај понатаму
Трамп, мисирката и елегантната Меланија
После пречекувањето на новогодишната елка во Белата куќа, првата дама се погрижи да организира традиционален настан – трка односно борба на мисирки, во очи на американскиот празник, Денот на благодарноста. Она за што најмногу се зборува се фотографиите на кои Трамп ѝ се обраќа на мисирката-победник, што е дел... Читај понатаму