Агенда.мк  агреагтор лого
Тик Ток направи платформа за вработување
Популарната социјална мрежа Тик Ток се впушта во нова гранка од работењето. Се работи за нова платформа која ќе служи за вработување, која во моментов ја тестираат одредени големи брендови, но и некои професионални спортски лиги. Читај понатаму
Единствена можност: Станот на Моника и Рејчл достапен на Booking.com
Освен датумот на премиерата на специјалната епизода со „Пријателите“, обожавателите вчера имаа можност да се израдуваат на уште една вест. Booking.com истиот ден објавија дека обожавателите можат да освојат шанса да престојуваат, односно преноќат во станот на Моника и Рејчл. Но не само тоа. Читај понатаму
Брз леб со шунка и маслинки
Викендот е резервиран за вкусни и интересни рецепти.  Овој пат имаме предлог за вкусен брз леб. Читај понатаму
Уште е кралица: Синди Крафорд фантастична на насловната на бразилскиот „Вог“
Супермоделот од 1990-тите, Синди Крафорд ја краси најновата насловна страна на британското издание на „Вог“. На 16-годишна возраст за првпат се најде на насловна страна на споменатиот магазин, а 40 години подоцна изгледа фантастично! Црно-белата портретна фотографија на Синди со волуменозна коса е одлична и впечатлива, а и меѓу... Читај понатаму
Модно тркало: Што се носело некогаш, а што се носи сега?
Веруваме дека барем еднаш сте посведочиле на стара фотографија од вашата мајка или баба и сте се воодушевиле на некое парче облека што го носеле. Или пак на некое такво сте „налетале“ во плакарот расчистувајќи ги старите работи. Ако гледаме од денешен аспект, модата од крајот на 40-тите револуционернитите... Читај понатаму