Агенда.мк  агреагтор лого
(Рецепт) Рицинусовото масло и сода бикарбона: Лекуваат катаракта, отстрануваат папиломи и брадавици, ја подмладуваат кожата!
Постојат дури 18. здравствени потешкотии кои рицинусовото масло и сода бикарбоната успешно ги решаваат… Алергиски осип Измешајте 3 супени лажици сода бикарбона и 1 лажица рицинусово масло и со оваа маснотија намачкајте го телото неколку минути пред туширање. Исплакнете го телото под топол туш. Алергискиот осип ќе исчезне. ГабичкиИзмешајте 1 лажица... Читај понатаму
ШОК: Ќерката и починала на раце поради работа која многу жени ја користат секој ден…
Својата ќерка ја негувала во текот на ноќта, но нејзината состојба само се влошила…Тажна мајка на која сопствената ќерка и починала на раце, сака да ја подигне свеста за синдромот на токсичен шок, состојба поради која ја загубила својата ќерка Мади само три дена по нејзиниот 19 роденден.Девојчето починало... Читај понатаму
(ФОТО) Како влијаат боите на вашето расположение?
Каде и да погледнете има безброј различни бои со безброј различни нијанси. Природата се погрижила животот околу нас да биде жив и разнобоен. Боите се одлика на различните аспекти на светот, како и на нашата лична историја. Дали знаете?Боите извонредно влијаат врз расположението. Замислете дека се наоѓате во свет... Читај понатаму
(ФОТО) Гордоста на Македонија од Италија се враќа како шампион: Браво Иџе!
20/09/2020 актуелно, НАЈНОВО, СПОРТ Сподели Најдобриот македонски автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски, викендов имаше нов предизвик – трката на Валелунга во Италија. И, како што крајот го краси делото така и тој од Валелунга се врати како шампион. Браво за Иџе! ©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк... Читај понатаму
Не влегувајте во расправија со нив: Знаци кои ќе ве поразат во секоја кавга
*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…Некои хороскопски знаци знаат подобро од другите како да се изборат за себе. Во првите редови има огнени знаци и еве зошто не треба да се надевате дека ќе... Читај понатаму
МЗ за денеска соопшти дека се регистрирани 178 нови случаи на ковид 19: Починати се 4. лица
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1368 тестирања, а регистрирани се 178 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-42, Куманово-19, Дебар-1, Штип-1, Прилеп-16, Тетово-14, Струга-5, Велес-5, Битола-4, Охрид-3, Кавадарци-1, Гостивар-11, Гевгелија-4, Струмица-13, Крива Паланка-2, Радовиш-2, Кочани-17, Пробиштип-2, Македонски Брод-1, Валандово-3, Виница-1, Делчево-2, Свети Николе-1, Кичево-8.... Читај понатаму
(ВИДЕО) САМ СВОЈ МАЈСТОР: Момче само си направило амфибиско возило
Првата дилема била разрешена со инсталирање на надворешен електричен мотор со батерија, доволно за употреба на мирна вода.Ако ги спуштите критериумите и ги намалите апетитите, правењето амфибиско возило и не е толку тешко.Ова видео објавено од Питер Срипол оди во таа насока. Исклучително едноставно, не е премногу скапо ,... Читај понатаму
(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ по 10. пат во финалето на Рим – конечно тенис пред публика!
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, по 10-ти пат во кариерата ќе игра финале на Мастерсот во Рим. Тој во полуфиналето го совлада Норвежанецот Каспер Руд со 7:5, 6:3.Ѓоковиќ ќе се бори за петтата титула во „Вечниот град“, прва од 2015. година.Србинот дојде до победа по нешто повеќе од... Читај понатаму
(ВИДЕО) НИКОГАШ НЕ СЕ ЗНАЕ: Пред споменик Џесика Алба имала блиска средба со отровна змија
Опкружена со дрвја, Алба започнала да ја вади заштитната маска од лицето и во тој момент забележала огромна змија на земјата, блиску до нејзините нозе.На многу луѓе не им е сеедно кога се во близина на змија, а стравот дополнително се засилува кога змијата е прилично голема и опасна... Читај понатаму
(ФОТО) Џеј Ло во бикини повторно „го запалила“ Инстаграм: Три милиони лајкови за 12. часа!
20/09/2020 НАЈНОВО, светски звезди, Сцена Сподели По којзнае кој пат, Џенифер Лопез направи дури и многу помлади девојки да и завидуваат на нејзината фигура.Пејачката позираше во костим за капење, нагласувајќи го на тој начин своето „извајано“ тело. Секако, ништо не доаѓа лесно, па добро е познато колку Џеј Ло... Читај понатаму