Агенда.мк

контент агрегатор

Не му е лесно на Кевин Трап: Жешката Изабел Гулар ги мами погледите на Миконос (ФОТО)
Голманот на Ајнтрахт Франкфурт, Кевин Трап, ги полни батериите по напорната сезона во Бундес-лигата. Тој со својата девојка, прекрасниот модел Изабел Гулар ужива на грчкиот остров Миконос. Не му е лесно, Изабел ги мами погледите и папараците… Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови... Читај понатаму
Политичката бура го однесе заменикот на Каевски во АМС познат како „лицето“ Ристеми
Газменд Ристеми си поднесе оставка на позицијата заменик-директор на Агенцијата за млади и спорт. Потегот се должи на одлуката на неговата партија НДП да се повлече од владеачката коалиција. Ристеми стана интересен за јавноста откако се појави на изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија, на кое директорот на... Читај понатаму
Фетел: Хамилтон си игра со нас
Возачот на Ферари, Себастијан Фетел е фрустриран поради доминацијата на Луис Хамилтон и Мерцедес во годинашниот шампионат во Формула 1. Тој е свесен дека не можат да бидат достоен противник на актуелниот првак, а колку е Ферари далеку од Мерцедес, најдобро покажа последната трка за ГН на Франција. „Мора... Читај понатаму
Бобан Георгиев замина од Силекс, пред трансфер во Радник Сурдулица
Младинскиот репрезентативец Бобан Георгиев ги напушти редови на кратовски Силекс и e пред официјализирање на трансферот во српскиот суперлигаш Радник Сурдулица. 22-годишниот крилен офанзивец одлучи да стартува интернационална кариера со прифаќање на понудата за преселба во редовите на Радник. Георгиев зад себе има одлична сезона во редовите на Силекс... Читај понатаму
Давид Силва одлучи, заминува од Сити следното лето
Шпанскиот интернационалец Давид Силва следното лето ќе си замине од Манчестер Сити. Претстојната сезона ќе биде негова десетта во дресот на „граѓаните“, а тој вели дека со неа кругот ќе биде комплетиран. „Ова ќе биде моја последна сезона во Манчестер Сити. Десет сезони, мислам дека тоа е перфектна бројка... Читај понатаму
Влахо означи старт во Градски парк, договорени три тест дуели пред заминувањето за Банско (ФОТО)
Новиот тренер на Работнички, Александар Влахо попладнево ја имаше првата прозивка со новиот тим на стартот од летните подготовки. Со доаѓањето на Влахо, во стручниот штаб на „романтичарите“ е приклучен и Филип Маџовски, покрај Славчо Георгиевски. Денешниот почеток на подготовките беше означен и со неколку нови имиња како Кореецот... Читај понатаму
Работнички тргна и со Србинот Паповиќ од Војводина, се чека и на Бразилец
Работнички попладнево означи старт на летните подготовки со уште две нови имиња кои се очекува да го засилат тимот за новата сезона. По претходниот ангажман на Кореецот Хјунг-јон Ли, како и на репрезентативниот голман Дамјан Шишковски, нови фудбалери во редовите на „романтичарите“ се и Филип Стојчевски, како и досегашниот... Читај понатаму
Наполи ќе ја реактивира „десетката“ на Марадона за да го привлече Хамес Родригез?
Италијанскиот калчолигаш Наполи е сериозно заинтересиран за ангажман на колумбискиот интернационалец Хамес Родригез. Тој моментно со националниот тим настапува на Копа Америка, а раководството на „наполитанците“ како да го убеди да дојде во Неапол и со тоа да ја исполни желбата на тренерот Карло Анчелоти. Наполи, како што откриваат... Читај понатаму
Мурињо го одби Њукасл – Не ми е цел да бидам седми или осми на табела
Легендарниот португалски стратег, Жозе Мурињо нема намера да седне на клупата на Њукасл, која пред неколку дена ја напушти Рафаел Бенитез. Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед и Челси, најави дека по шест месечната пауза има намера да се врати во фудбалот, но негова цел е освојување на трофеи, а... Читај понатаму
Младеновски заминува од МЗТ Скопје Аеродром
Македонскиот кошаркарски репрезентативец Љубомир Младеновски заминува од актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром, откако играчот и клубот постигнаа заедничка согласност за раскин на договорот кој имаше важност и за следната сезона. Високиот центар, како што информира МЗТ Скопје на официјалниот сајт, изразил желба повторно да се проба во странство, а... Читај понатаму