Агенда.мк  агреагтор лого
Невидена ситуација откако е воведен ВАР системот: Играчите на ВБА застанаа, Сити постигна гол (Видео)
Манчестер Сити го декласираше Вест Бромвич Албион на гостински терен и славеше со убедливи 0:5, но вториот гол кој го постигнаа гостите направи да видиме ситуација која навистина не се памети во Премиер лигата. Имплементацијата на ВАР технологијата направи линиските судии значително да доцнат со своите одлуки и подигнувањето... Читај понатаму
Артета по новата победа: Ми се допадна карактерот на овој Арсенал
Арсенал ја продолжи позитивната серија во Премиер лигата со победа над Саутемптон, а „топчиите“ успеаја да направат и пресврт откако први примија гол на незгодното гостување. Менаџерот Микел Артета вели дека победила на тежок терен и испрати комплименти за своите фудбалери. – Саутепмтон е опасна екипа, посебно во офанзивниот... Читај понатаму
Познати навредите кои си ги разменија Златан и Ромелу: Ибра почна, Лукаку жестоко возврати (Видео)
Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку своевремено беа соиграчи во Манчестер Јунајтед и имаше неизмерна почит меѓу нив, а иако си разменуваа и меѓусебни позитивни пораки и во Италија, вечерва како противници на теренот изрежираа еден навистина немил настан кој остава лош пример за младите генерации. По големата градска пресметка... Читај понатаму
Гатузо доби ултиматум, Наполи веќе му спрема замена
Составот на Наполи игра доста променливо во Серија А и поради тоа има девет бода помалку од актуелниот лидер на табелата Милан. Наполитанците знаат да кикснат против екипи кои реално според квалитетот мора да ги добијат, па така на пример загубија дома од Специја со 2-1, додека минатиов викенд... Читај понатаму
Ѓоковиќ со емотивна порака за Коби: Засекогаш Мамба, те сакам пријателе! (ФОТО)
Пред точно една година кошаркарскиот свет, спортскиот свет остана без Коби Брајант кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа во која настрада и неговата ќерка Џијана со уште седум луѓе. Поради тоа денеска има многу емотивни пораки, одново се споделуваат сеќавања за тоа каков човек беше Коби и како... Читај понатаму
Од втора: Ирвинг успеа некако да му го додаде својот дрес на Адебајо (ВИДЕО)
Бруклин Нетс забележа уште една победа во пресметките со Мајами Хит, овојпат со 98-85. Одново големата тројка на домаќините Кевин Дурент, Џејмс Харден и Кајри Ирвинг беше најзаслужна за славјето, додека на спротивната страна пак се истакна Бем Адебајо со 26 поени и 10 скокови. Меѓутоа за разлика од... Читај понатаму
Татарушану ја посочи главната предност на Милан пред Куп битката со Интер
Вечерва од 20:45 часот во Милано се игра мечот меѓу Милан и Интер во четвртфиналето на Купот на Италија. Ова е битка на двете екипи кои досега прикажаа најмногу во Серија А, па затоа доста се очекува од овој дуел кој води во полуфиналето на ова натпреварување. „Росонерите“ нема... Читај понатаму
Јас сум Јокиќ, тој е Дончиќ: Никола се изнасмеа на новинарскиот лапсус (ВИДЕО)
Никола Јокиќ и Лука Дончиќ имаа уште една возбудлива пресметка во НБА лигата со тоа што овојпат како победник излезе Србинот кој со Денвер Нагетс славеше во Тексас над Далас Маверикс со 117-113. Индивидуално центарот беше послаб на теренот и уфрли 20 поени со 10 скокови и 4 асистенции,... Читај понатаму
Конте доби суспензија и парична казна за „пресметката“ со судијата Мареска
Италијанскиот стратег, Антонио Конте заработи суспензија и парична казна од дисциплинците за неговото однесување кон судијата Фабио Мареска на лигашкиот меч против Удинезе кој заврши без победник 0-0. Конте влезе во директна вербална пресметка со судијата Мареска, па беше исклучен и предвреме испратен во соблекувалните. Меѓутоа стручњакот нема да... Читај понатаму
Дерби

Дерби

ДербиСпорт јануари 26, 2021 0

ДербиДербиУдинезе купува двајца напаѓачи, Несторовски прекуброен на „Фриули“Озил избра доста чуден број во Фенербахче, а тоа го сторил поради неговите родители (Фото)Лингард конечно заминува од Манчестер Јунајтед, засилува амбициозен тим од Премиер лигатаРио Фердинанд го испофали новиот тренер на Челси: Тој е еден од најимпресивните менаџериИ Мурињо со коментар... Читај понатаму