Агенда.мк

контент агрегатор

Каде ќе го прослават Кејт и Вилијам 6-иот роденден на принцот Џорџ?
Принцот Џорџ ќе го дочека неговиот роденден со „тропско бегство“. Идниот крал го прославува неговиот роденден на семеен одмор на Карибите.  Кралското семејство, вклучувајќи ги Кејт, Вилијам, 4-годишната Шарлот и 1-годишниот Луис ќе го прослават роденденот на Џорџ, кој полни 6 години во понеделник, на приватниот остров Мистик. Кралското... Читај понатаму
Зак – дечкото кој се облекува во историски костими, наместо „нормална“ облека
Одвреме-навреме сите сакаме да се облечеме убаво и елегантно. За повеќето од нас, малиот црн фустан или добро сошиениот костим би биле сосема доволно, но не и за ова момче од Брајтон, Велика Британија. Зак Мек Леод Пинсент е 25-годишно момче од Брајтон кое не е фан на модерната... Читај понатаму
Манипулатори – како да ги препознаете и надмудрите?
Манипулатори се луѓе кои совршено го скриваат нивното вистинско лице, вешто глумат и имаат одлични комуникациски вештини. Нивната главна цел е да управуваат со други луѓе за да го постигнат она што е во нивен интерес. Со други зборови, манипулаторите ги експлоатираат другите луѓе за да ги остварат своите желби.... Читај понатаму
3 жени во хороскопот за кои мажите треба да се помачат да ги „уловат“
Некои жени сакаат да ги измачуваат потенцијалните партнери, па мажите мора да се потрудат малку повеќе за да ги освојат жените во овие 3 хороскопски знаци. Пред да дојде до врска, некои жени сакаат да ги предизвикуваат мажите и се тешки за освојување, а според хороскопот постојат 3 такви... Читај понатаму
„Мислев свекрвата е невеста“ – мајка на младоженец стана мета на онлајн критики
Од танцување во цврста прегратка со синот до избор на фустан што личи на венчаница, свекрва стана мета на остри коментари. На Reddit осамнаа фотки од невеста која доживеала непријатна сцена на нејзиниот свадбен ден. Мајката на нејзиниот иден сопруг се облекла во бел фустан од тантела, a покрај... Читај понатаму
Како да ги направите вашите секојдневни пазарења поисплатливи?
Пазарењата во поголемите и помалите локални маркети се речиси неизбежна обврска на секое домаќинство. Изборот е голем, а сѐ зависи од вашите потреби. Независно дали ви е потребен потесен или поширок асортиман на производи, дали ви е важна услугата или пак прифатливите цени, достапноста на свежо овошје и зеленчук,... Читај понатаму
Ме боли душата луѓе – 15% од жените во Македонија користат хартија и весници за време на циклусот
Последното истражување спроведено во рамките на Институтот за јавно здравје и Новинарите за човекови права носи фрапантни податоци кои ќе ве натераат да помислите дека Македонија е сè уште во темниот век и календарот покажува најмалку 200 години понапред од тековната 2019. 80% од испитаничките изјавиле дека за време... Читај понатаму
Како изгледа еден од најплатените ангели на Victoria’s Secret кога е на одмор?
Сара Сампајо деновиве ужива во италијанското сонце и вода од луксузна јахта. Сара важи за еден од најплатените и најуспешни Victoria’s Secret ангели од поновата генерација, но она што го гледате на пистата нема врска со она што ќе го видите на опуштен одмор. Убавицата изгледа прекрасно во портокалово... Читај понатаму
Вистината за односот на принцот Хари и принцот Вилијам, пред и по Меган
„Меган не го „расипа“ Хари, само му даде можност да избега од неговиот контролирачки настроен постар брат“, велат членови на кралскиот персонал. Откако Меган Маркл стана дел од кралското семејство како да се појави ривалство помеѓу браќата принцот Хари и принцот Вилијам. Многумина токму поранешната американска актерка ја обвинуваат... Читај понатаму
Ирина Шајк во прегратка на машки пријател додека ја шета ќеркичката Леа (фото)
По разделбата со Бредли Купер, често ја гледаме сама на прошетки со Леа, но овојпат Ирина е забележана во придружба на машки пријател. Облечена во лежерна комбинација со кроп топ и бејзбол капче, Ирина ужива во друштво на пријател, додека ќеркичката Леа си игра. Иако фотките од нив насмеани... Читај понатаму