Агенда.мк  агреагтор лого
На Вељко Ражнатовиќ „секирата му падна во мед“ – Сопругата Богдана за годишнината го изненади со ваков гест
Синот на Цеца е најсреќниот маж во светот На Nov 26, 2020 Сподели Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана вчера ја прославија првата годишнина од брак, а по тој повод младиот спортист се пофали со емотивна честитка која синоќа ја доби од својата поубава половина. Богдана Родиќ одлучи, како... Читај понатаму
Басистот на „Рибља чорба“ на респиратор, се бори за живот – Цел регион се моли за неговото здравје
Сите се надеваат дека ќе преживее На Nov 26, 2020 Сподели Миша Алексиќ басистот на „Рибља чорба“ трет ден е на респиратор и состојбата му се влошила, пренесуваат српските медиуми. Неговата ќерка Мина објавила статус во кој потврдила дека нејзиниот татко се бори за живот. Мојот Мишо заболе од... Читај понатаму
Проштална церемонија за Марадона, изложен ковчегот со неговото тело
Последен поздрав На Nov 26, 2020 Сподели Започна церемонијата на збогување со починатиот поранешен аргентински репрезентативец Диего Марадона. Истата се одржува во „Каса Росада“, официјалната резиденција на аргентинскиот претседател. Настанот ќе трае 48 часа. Се очекува околу еден милион луѓе да присуствуваат на церемонијата. Марадона во својата кариера беше... Читај понатаму
Тамара Тодевска се преполови – По двете породувања конечно се врати во идеална форма!
Изгледа совршено! На Nov 26, 2020 Сподели Корона пандемијата не ја спречи пејачката Тамара Тодевска постојано да вежба во теретана, да слабее, да води здрав начин на живот и да билда имунитет. Откако на свет го донсе своето второ дете, синчето Дарен, пејачката Тамара Тодевска активно се препушти на... Читај понатаму
Дарко Лазиќ почна да оди на масажи за стрии, а друштво му прави свршеницата Марина – Во пар и во салон за убавина
Поддршка во се’ На Nov 26, 2020 Сподели Српскиот пејач Дарко Лазиќ реши целосно да го поправи своето тело и да се врати во форма, па по операцијата на желудникот, претрпе уште неколку интервенции. Сега, пејачот одлучи да се ослободи од стриите на нозете и стомакот што му се... Читај понатаму
Нема да можете да изедете само едно: Овие колачиња со карамела се полн погодок!
Пробајте колачиња со карамела Состојки: За тестото: 130 г екстра бело брашно тип 400 на „Жито лукс“ 45 г какао 115 г путер 135 г шеќер 1 жолчка 2 лажици млеко 1 лажица екстракт од ванила За преливот од карамела: 14 карамела-бонбони 3 лажици слатка павлака Други состојки: 1... Читај понатаму
Воодушевила со промена на имиџот: Сите зборуваат за новата фризура на Кејт Мидлтон!
Гламурозно и женствено На Nov 25, 2020 Сподели Војвотката го вратила во мода трендот од 1970-те Кога Кејт Мидлтон ќе направи и најмала промена, тоа мора да биде забележано. Таа решила да го освежи својот изглед и за нијанса да ја промени бојата на косата. Прамените повторно се во... Читај понатаму
Сет-шминки „Дебора Милано“ на подарок за 1 читателка на „Убавина и здравје“
На Nov 25, 2020 Сподели Овој и многу други подароци можете да добиете скоро секој ден следејќи нè на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм Познатата козметичка компанија Deborah Milano,  која ја инјектира италијанската совршеност во светот на козметиката уште од 1962 година, на една читателка на ноемврискиот број на... Читај понатаму
Италијански специјалитет приготвен на поинаков начин: Пробајте лазањи од модри патлиџани!
Добра храна На Nov 25, 2020 Сподели Овие лазањи ќе послужат како одличен ручек за целото семејство Состојки: 2 модри патлиџани средна големина 400 г свежо сирење 250 г спанаќ 1 јајце 300 г кашкавал во листови 300 г лупени домати 1 лажиче шеќер 1 лажица густин оригано бибер... Читај понатаму
Кардиолозите откриваат: Ако не сакате да ви откажат белите дробови поради коронавирус, секој ден пијте го ова!
Кардиолозите даваат јасни насоки за борбата против коронавирус Со оглед на тоа што повеќе луѓе умираат од кардиоваскуларни болести отколку од коронавирус, кардиолозите дадоа јасни насоки во борбата против вирусот. „Тајната е во добрата превентива. Кога организмот ви е јак, кога има добар имунитет, тој може да се избори... Читај понатаму